Jump to content
vpop

Въпрос за шарнири на долен носач - акорд 7ген.

Recommended Posts

Здравейте,Имам Акорд 2006, S-type, 2,4-190ps.Преди две години го взех изоставен и почти девствен на 35х.км. (100%), врътнах 40х.км без да го жаля, но не и душманската!Колата е много добра и безпроблематична, но напоследък на отворен прозорец усетих леко почукване отпред, понякога на леки дупки...При последната смяна на масло накарах да погледнат предницата, няма драми, освен, че при напъване с щанга много леко се отместват нагоре-надолу шарнирите на долните носачи. Абсолютно равномерно е и от двете страни, което ме озадачи, защото съм карал доста коли и знам, че шарнирите никога не сдават равномерно???Незнам, някой да сподели, нормално ли е и често срещано слабо място ли е при тези модели, защото на 75х.км за японка и то Хонда си е малко?И още нещо - евентуално колко излиза ремонта, сменя се само шарнира или направо целия носач, препоръка на сервиз?Поздрави,Владо

Редактирано от vpop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги мърдат по-малко,едва ли от тях се чува.По принцип се продават с целия шенкел,но има и разни алтернативни марки които продават само шарнира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги мърдат по-малко,едва ли от тях се чува.По принцип се продават с целия шенкел,но има и разни алтернативни марки които продават само шарнира

Макар и да не съм със сериозни познания по окачването и аз имах съмнение, че това леко мърдане и то равномерно при двете страни изглежда технологично, но пусти му "майстори" ги осъмни!?!Все пак епизодичното слабо пощракване не е, като от шарнир?!?Общото в инфото от познати покарали повечко този модел е, че първото което се предава от окачването е рейката, а при мен там луфтове не се наблюдават... :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биалетки са най-често разбити,но без оглед няма как да се каже на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш тампоните на стабилизиращата щанга.При мен на тези километри единствено това беше като проблем.Също като при теб се чуваше от време на време и след диагностика се оказаха те.Всичко друго беше здраво по хондовски.Тампоните са по 15лв/бр в Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...