Jump to content
Гелето

Проблем с двигателя на Сивик D15b3

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си купих Сивик 5г D15b3 и вече започнаха проблемите. Проблемът е че преди два дни ми направи впечатление, че водата започна да намалява поразрових се за течове - нямаше всички маркучи бяха добре затегнати няма и видими следи от напуквания по тях. Другото което е като махна капачката на маслото си подухва доста, въпроса ми е дали ще трябва да шлайфам глава да сменявам гарнитури или ще се наложи да правя основен ремонт на двигателя.Познати ми казват че май нещата отиват към второто. Може ли някой да ми даде съвет какво да правя при това положение!? Иначе колата върви доста добре не гори маслото няма и някакви фрапантни течове по мотора. Благодаря Ви предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпни щеката на маслото и виж нивото дали е покачено на студен двигател. На запален двигател, извади пак щеката на маслото и виж дали духа или дали хвърля капчици масло!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вода или антифриз? Колко губи, точно? :D Щом не бара маслото, какъв точно е проблема за основните ремонти и съветите от познати?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вода или антифриз? Колко губи, точно? :D Щом не бара маслото, какъв точно е проблема за основните ремонти и съветите от познати?!?

Вода колега доливам , карам и когато изстине двигателя отварям и все едно не съм доливал, а проблема с ремонтите е просто това, че когато отвия капачката на маслото от там си духа и пръска масло и доколкото знам това е признак за проблем, но не съм толкова компетентен и затова се обръщам към вас :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко вода доливаш?С това доливане ще си скапеш водната помпа!Къде доливаш? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...