Jump to content
scre

Проблем с окачването

Recommended Posts

Колеги вече две седмици се боря със каручката си и все ми играи сечено... От 2 месеца се получи едно много гадно стържене от предницата при завои.Когато въртя бързо няма проблеми но почна ли леко да въртя геврека имам чуството че няква гума се стърже яко в желязо (поне на такова го оприличавам като звук) Свалях джантите и естествено като няма товар това хъркане не се изразяваше толкова силно но си го имаше.Първоначално мислех че е рейката,разкачих накраиниците на реиката и от двете страни и това скърцане го нямаше,реиката си се джижеше много мазно!С ръце движа дисковете за да видя как са шарнирите но и от там звук никакъв!Закача ли накраиниците за дисковете и хоп стърженето е налице... Викам си няма да е тая ще сменям рейка... Както и да е намерих друга рейка цял ден се потнахме с един френд докато я сложим вчера и доволен от всичко закачам аз всичко и какво завартях пак диска и хоп ...отново същата песен на нов глас с гадното стържене ..... ПОЛУДЯХ!Амортисиорите не скърцат,пружините и те,смених хидравлична течност и от това не е ... Е.аси ужаса.Не знам вече какво да прая сега мисля че шарнирите са заминали или селеновите втулки са за смяна но не мога да разбера...Интересното е че сутрин когато е студена няма никфи проблеми!Въртя наляво-надясно никаде не хърка,почвам да карам и малко по малко се започва музикалния филм.Вече не знам какво да правя чесно ... Не мога да си го обясня,защо сутрин студена няма проблем а след това започва да стърже... Вярно че с загряването частите се разширяват,и все пак някой ако нещо се сеща да драсне че втори месец съм под стържещ тормоз ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е на подемник, докато движиш дисковете, може и да не стържат шарнирите, защото не са под напрежение. От тях трябваше да започнеш със смените...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми а де ... кво да ти кажа адски много придава шума от към реийата ама не е там... другите възможности са или втулките или шарнирите,но 3-ма човека гледаха струваха и всичките към рейката клоняха защото на нея предаваше наи-много,е сега ще си имам резервна рейка поне... Другото което е че като натискам калника когато колата е на място пак престъргва,е не толкова колкото като с волана но добре се чува :) Чудя се дали да не режа гумата на шарнира и да я напалня с ВД40 ... така и така трябва да го сменя поне да разбера дали е от тях... Дали ще се промени нещо ако ги окъпя с ВД40,и как се разбира дали не са селеновите втулки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулките скърцат когато се хоца нагоре надолу колата, а не при завиване.И аз съм за шарнирни болтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да знаете колко трябва да е диаметъра на горния шарнир? В магазина казаха че имало 2 размера ... Идея си нямам какъв е ... Ако някой е сменял на японски хеч 96-та да каже с кой диаметър е шарнира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ще сменяш горните шарнири?Скърцането е от долните.Освен аконе са разбити и те?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е сменил рейка, що да не смени всичко? :rolleyes:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще сменя долните,и ще прегледам горните,и ако са за смяна и те ще сменя и тях,просто така и така ще разкачам ми трябваше да знам с кои диамтеър е горния,че ако се наложи да ходя да купувам докато съм се заиграл :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...