Jump to content
Guest globe

Маслото !

Recommended Posts

Guest globe

Искам да попитам само , отскоро имам Хонда, сега трябва да сменям маслото и ангренажния ремък..какво масло трябва да сложа ?? и каде да я закарам да ми свършат работа ? и ремъка стандартен ли е някакъв или има нещо по-особено??? и филтър какво е най-доброто за моята хонда?? Civic 1.4iS - '99

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Motul,Mobil,Valvoline-масла полусинтетика(аз си карам с пълна)Gates,Sun,Mitsuboshi,Tcurumi-РемъциФилтър не си уто4нил...няма голямо зна4ение какъв 6те вземе6.Там от където си....2-рата в ляво от центъра към стадиона има магазин и сервиз ;) Написах ти примерни марки за масла и ремъци,успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

филтъра е важен елемент - по-добре си вземи от хонда оригинален, не е много по-скъпче някои филтрони уж отговарят по номер за колата, но нямат клапан вътре, и като изгасиш двигателя, маслото се изтича обратно в картера, и трябва към 5-6 секунди като запалиш да се качи обратно в главата, и през това време тя работи на сухо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

филтъра е важен елемент - по-добре си вземи от хонда оригинален, не е много по-скъпче някои филтрони уж отговарят по номер за колата, но нямат клапан вътре, и като изгасиш двигателя, маслото се изтича обратно в картера, и трябва към 5-6 секунди като запалиш да се качи обратно в главата, и през това време тя работи на сухо

Аз бих казал че филтъра е от голямо значение личен опит.Въпросните филтри на Filtron преди време ми направи такава беля,че замалко да счупя мотора на Полото което карах.Беше блокирал клапана вътре и не подаваше масло,вие си представете какви щяха да са последиците ако не го бях усетил на време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Купих си наскоро маслен филтър PUROLATOR за 6 лв. и нещо. Може ли да има проблем с него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Купих си наскоро маслен филтър PUROLATOR за 6 лв. и нещо. Може ли да има проблем с него?

Може.Май и на тях доста често им блокират клапаните.На късмет :rolleyes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Кплега един скромен съвет.Тичай при Омбре той ще те оправи най-добре :rolleyes: аз така правя,но не при Омбре, ами при Стойно в Габрово :lol::lol: понеже съм от Трявна и не ми е удобно да бегам при Омбре :):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Купих си наскоро маслен филтър PUROLATOR за 6 лв. и нещо. Може ли да има проблем с него?

Може.Май и на тях доста често им блокират клапаните.На късмет :lol: .
Незнам тогава дали да го слагам. Пише Made in USA, обаче надписа Purolator e щампован размазано... и за 6 и 50 крайна цена кой знае къде е произведен. Колко струва един маслен филтър от Бултрако?Май няма да купувам повече от Hajievi Co на Красно село. Един ремък от там ми свири щом стане влажно, колкото и да го стягат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cls

Незнам тогава дали да го слагам. Пише Made in USA, обаче надписа Purolator e щампован размазано... и за 6 и 50 крайна цена кой знае къде е произведен. Колко струва един маслен филтър от Бултрако?Май няма да купувам повече от Hajievi Co на Красно село. Един ремък от там ми свири щом стане влажно, колкото и да го стягат.

И на моя така пишеше USA и беше за 9 кинта,но като отидох и майсторчето вика "ооо махай го това" и каза,че заради тези пуролатори имал проблеми няколко пъти са го обвинявали,че не си е свършил работата като хората(след смяна присветвала лампата за маслото,държало неравномерно ниво на щеката и т.н.)Аз лично се ориентирах към Чампион най-накрая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслен филтър mhale ili kneht май беше една фирма.Поразпитайте по сервизите-отзивите на всички бяха ,че това е една от марките за първовграждане при излзане от завода на доста немски коли.До сега от блокирал клапан на маслен филтър не съм изтръпвал! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...