Jump to content
progrip

Силен мирис на бензин в купето

Recommended Posts

Здравейте. Имам следния проблем . Когато започна да вкарвам колата в оборот до 7 да речем започва да мирише много на бензин в купето и отвън мисля, че и разхода е леко завишен напоследък започва да се усеща дори когато я карам до 1500 об. Огледах отвсякъде и не виждам никъде спукани маркучи течове и подобни проблеми . Когато имаше газ го правеше същото но с по-силна миризма . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята го правеше тоя номер поради 2 причини първо не ми бяха завинтили хубаво капачката на резервоара тая дето е вътре в купето под задната седалка и втория път когато ми се скъса бензиновия маркуч

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се оказа Ламбда сонда + незатегнати колектори или некачестени заварки по генерацията . Тези дни ще сменям и ще се огледам за течове и ще постна резултата :) Благодаря за отговора ще обърна внимание и там . Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених сондата, прегледах колекторите всичко е както трбява но продължава да се усеща при движение когато спирам и ускорявам. Ще си проверя и капачката на резервоара понеже имам съмнения,че не е оригиналната .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай си инжекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един клапан на бензиновата рейка и маркуч към него...виж къде ходи и огледай по пътя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мирише зад шофъорската седалка има ли някой с црх да щракне оригиналната капачка за бензина как изглежда понеже моята има щампи VW audi но пък ключа ми влиза и пасва но не се заключва имам съмнения , че можеби всичко идва от там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да е от капачката на резервоара.Ще трябва да разглобиш

малко и да огледаш гърловината на резервоара и тръбичките на горивото

които минават по прага под шофьорската врата.Ето снимка как изглеждат.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност не е нищо от там преди седмица разглобих всичко и беше сухо на барут :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че виновника е открит зад шофъорската седалка под купето има ръждясали горивопроводи обяснявам си го че когато двигатела е под товар съответно налягането от помпата е по-голямо и изтича бензин точно от там . Нямам възможност да го проверя тъй като нямам свободно време но 99% е това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как си реши проблема?Аз имам същия проблем.:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още не е решен нямам никакво свободно време с новата работа но предполагам, че ще се сменят или тръбичките или целия резервоар не знам как точно е отдолу но ще проверя при първа възможност понеже вече не се трае толкова силно мирише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз тея дни ходя по сервизи, ще споделя опит ако си реша проблема.При мен направо си капе като от лейка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема е решен......временноОказа се че отдоло моята кошница има 5 тръби. 3 за гориво и 2 за спирачките. Всички са изгнили на макс. намерхме спуканата тръбичка отрязахме повреденото място с ножовка и сложихме бензинов маркуч със скобички за сега не тече но трябва да се сменят всички тръбички отдоло :)Такъв им е късмета на колите от германия :unsure: Поздрави

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това не е критерий моята е от италия, но пак всичко е изгнило. Интересува ме сваля ли се резервоара при тази процедура и тръбичките заварени ли са или може да се подменят изцяло ? Благодаря за информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маийстора я одряза с ножовката , а резервоара не го сваля.За тръбичките мисля че за жалост са заварени и никаде нямат снадки евентуално вече ако се сменяват със нови тогава ще се наложи, Ремонта е направен на канал иначе няма как.Като за първо време виж откъде ти тече и просто замени тръбата с бензинов маркуч колегаРано или късно обаче ще се наложи да се сменя всичко :)Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам още едно мнение по въпроса с миризмата на бензин в, и извън купето, при мен всичко започна преди около 2 години и се изразяваше със силна миризма на бензин отвън около шофьорската врата, при пълен резервоар, първоначално си мислех че е от "препълване" на резервоара, но тъй като не повече от 5-6 пъти годишно го пълнех до горе, не обърнах достатъчно внимание.Тази година реших да си засека точно разхода с чипнат комп, направих следното - заредих до горе, на следващия ден пропътувах 100 километра, и вечерта заредих отново до горе, разхода беше 8,5/100, поококорих се, но си казах: чип все пак, какво да се прави :lol: Месец по-късно вече направих почти същия експеримент, но със сток комп, тогава вече ми светна лампата 8,0/100, рекса няма как да гори толкова при леко гъделичкане и 100-ина километра извънградско!След този случай започнах да се оглеждам за течове при пълен резервоар, които се оказа че ги е имало, просто рядко колата е стояла с пълен резервоар, обикновенно пълня и потеглям, в движение бензина лесно се изпарява. На място капе е силно казано, може би капка на 5- 6 минути, но точно под гърловината дъното на резервоара се оказа мокро....При обстоен преглед се оказа, че резервоара от страната на гърловината, точно по средата, където се съединяват горната и долната половини е поугнил, и при пълнене повече от 1/2 започва да подлизва :angry: което при цена от около 3 лева на литър си е супер оферта...Излезе че конструктивно рексовете имат някакъв панел, който задържа кал и мръсотия именно там, и колите от северните страни неизменно страдат от този проблем, инфо: My linkНе казвам, че е това, споделям възможно решение на въпроса, особено за 22+ годишни любимци!Успех с отстраняване на проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем,но за момента си мисля,че е от ауспуховата система понеже имам дупка под предната седялка там до предното гърне и е за смяна като цяло...и хърка отначало при старт докато загрее и падат оборотите на 500 чак гасне...нито върви,гори повече и мирише на бенз...тея неща чак ме карат да сменя колата,но сърце не ми дава за момента :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз си реших проблемътСмениха ми в сервиз всички 5 тръбички който минават под колата тъй като бяха изгнили.Взеха ми по 60 лева на тръба, замениха ги с медни такива като ги направиха като със заводски накрайници .... стана като нова , след това аз саморъчно с баща ми ги поомазах с битум за да не гният никога повече.Таа така приключи това фиаско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...