Jump to content
Guest Rossen

Дете на предната седалка

Recommended Posts

Guest Rossen

Добро утро :) От колко годишни могат да се возят деца на предната седалка по правилника?Че отдавна съм взимал изпита, а и доста промени има в правилника оттогава.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Може дете от пред ако е над 10г. възраст ,или със детска седалка пригодена за това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

или със детска седалка пригодена за това ;)

И да не забравяте да изключвате еърбега че най-безобидното чукване може да доведе до лоши последствия:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mastorpetko

Според новите промени в закона за движение по пътищата ще е задължително позлването на детско столче с колани за деца под 12 години и под 1.5м високи:

Във връзка с приемането ни в ЕС, специалните столчета в колата стават задължителни за всички деца под 12 години или малчугани, които са високи под 1,5 м, съобщава още "24 часа".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

Добро утро :) От колко годишни могат да се возят деца на предната седалка по правилника?Че отдавна съм взимал изпита, а и доста промени има в правилника оттогава.....

от гледна точка на сигурност, слагай малчугана/малчуганката :) на задната седалка и винаги с колан:drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rossen

Благодаря на всички:hondarulez:Значи не са се променили (засега) правилата....Малчугана е на 10 и нещо. Досега се возеше на задната седалка без столче и обикновено с колан, а на дълъг път задължително с колан, освен ако не си полегне "да му минава по-бързо времето".Но като навърши 10 се замислих - на предната седалка ми изглежда по-сигурно, т.к. имам възд. възглавници отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

спорен е въпроса дали тези въглавници ще помогнат. Попринцип най-опасното място при инцидент е това до шофьора, понеже в момента на инцидента се задейства инстинкта за самосъхранение и шофьорът инстинктивно извърта колата странично (така, че дясната й страна да понесе удара). Недай си боже, да се случват подобни неща, но за по-сигурно дръж "хлапето" на задната седалка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...