Jump to content
EmZvr

Маркуч за студен въздух

Recommended Posts

Дайте предложения какъв маркуч да взема и от къде да го купя. Търся такъв с минимална рестрикция на въздуха т.е. да е с гладка вътрешна повърхност. Купих от тук този маркуч - http://www.markuchi.eu/aspirex.php но е много твърд и не мисля, че може да се хване към кутията здраво, а и му обърках фи-то :D Понеже изхода на кутията ми е елипса, а не окръжност и уж го сметнах, че ще е 100мм, но явно не та съм вътре вече с 27лв..В краен случай ще взема от най-разпространените въздуховоди (http://hvac-bulgaria.com/bigimage.aspx?s=220312034505Tangra.jpg), но да видим някой има ли по-добро предложение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ти се чудя как си набил такъв лев. Сложи си един от алуминиевите и това е. След като сложих моя, усетих осезаема разлика. А и доста дълго филтъра ми стоеше точно над дупката и доста се прашеше, което значи че влиза доволно количество въздух, че да вкара и прах. Чак такива подробности за гладки вътрешни стени не са от такова огромно значение (според мен), все пак не говорим за аеродинамика на автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха даже аз си се чудя понякога на акъла, ама нали съм перфекционист :D Та хубаво в крайна сметка алуминиев ще взема. А усети ли намаление в нивото на шум ? Сега като настъпя до долу буботи все едно имам събуфер, със стоковата кутия се търпеше, сега с интегровата е още по-силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представи си без кутия и със конус кво чудо ще е :lol: Аз карам с конус от години, вече звука не ми прави впечатление, а и гърнето ми е шумно. Ако дойдеш на някоя среща, ще те повозя да чуеш :)п.с. Ще падне търсене с тия тръби да знаеш, моята е фи 80 (ако не се лъжа), но масово продават само фи100 и нагоре. Намери някой и си направете комбо, защото тръбата е 3-4 метра дълга като се разпъне :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го тоя удължител най-после :thumbs: Не знам какви съм ги мислил, но освен с тези въздуховоди с друго няма шанс да стане. Изхода отдолу е елипса и използвах алуминиев въздуховод фи 110 :D Срязах го наполовина и не го разпъвах, че много лесно се къса и мястото дето мина е тясно. В ускорението разлика не усетих, но звука си стана почти като с резонатор.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...