Jump to content
accelerator

Смяна на амортисьори при Accord VII 2005 2.2 I-CTDI

Recommended Posts

Здравейте на всички Хондаджии, за първи път пиша във форума макар че от 3 години имам Civic VI 1.4 75кс. Сега си взех и нова Хонда Accord VII 2005 2.2 I-CTDI.За нещастие предния ляв амортисьор е изстървал и е нужна смяна. Въпросът ми е към хората, които са сменяли предни амортисьори на този Accord. Купих 2 нови на Kayaba (KUB). Когато тръгнахме да ги сменяме разбрахме, че има несъответствие м/у новите и стария ляв (десния не сме го разглобявали). Двата оригинални имат посоки ляв и десен, а новите нямат. На стария ляв има един пръстен с едно ухо, който се надява от долна страна на амортисьора и след като стигне уширението се законтря там. За този пръстен посредством ухото с една малка щангичка се закача един датчик (или не знам точно какво е) които е хванат за купето. На новите (и на двата) има в долната част на амортисьора (преди уширението една ламаринка със зъбче хваната с две точкови заварки и тя пречи на пръстена да се надене до уширението на амортисьора. Въпроса е да избия ли тази ламаринка със зъбчето или да срежа пръстена и после да го стегна с някаква скоба. Относно амортисьорите проверихме в 4 фирми (3-4 различни марки)и все едни и същи излизат, няма друг модел амортисьори за тази кола, така че не сме ги объркали и не сме взели различни. Ходих и в магазина за японски авточасти в Стара Загора. От там ми казаха че тези амортисьори, които съм взел са същите, че и на другите марки които сме гледали (Monroe, Sash, Optimal)също са същите и че само оригиналните имат ляв и десен. Ако искам оригиналните 293 лв. е бройката и някакви дни имаше за доставка от Япония, така че отказах. Ако някой може нека ми помогне със съвет, как ще станат. 10x предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, трябва да е датчика за АБС-а...махай каквото пречи и готово!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...