Jump to content
Guest shnorhel

5 Generation Ili 6 Generation

Recommended Posts

Guest shnorhel

Здравейте, тази седмица най-сетне събрах малко парички и ще си поръчвам кола от Германия.Отделил съм към 5000-6000 лв.(колата ще се вкара на инвалид)(4 врати)но дали да си взема 5 генерация 94-95 ако съм късметлия с клима и що годе нормални километри или 6 -та ген. но 96(защото другите излизат от бюжета)вероятно не толкова запазена?има ли съществена разлика м/у 5-та и 6-та ген. като двигател и дръуги неща?Мерси предварително:blink::lol::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

И двата модела са еднакво здрави ! Тука нещата опират до вкус и естествено до колата на която ще попаднеш и нейното състояние ! В смисъл че може да намериш много по читава 5г ...макар да е по-стара или обратното ! Зависи кой,как и къде я е карал колицата и как се е грижил за нея ! Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shnorhel

интериьорат на 6-та просто много по добър от 5-тата.А има ли 6-та ген. седан?и ми се струва че старият сивик е малко по-голям от 6-тата? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

Незнам защо така си решил, че е по-добър интериора .. ама щом казваш, явно повече ти допада. Иначе за 6-та генерация има една тънкост - японска и английска версия. Японската я има във вариант хечбек 3 врати и седан 4 врати (незнан защо не е нещо рядка в бг тази 4врата версия), а английския е само хечбек 5 врати. Немогат да се объркат от към дизайн. И горе-долу англичанката (английската версия) се намира за по-малко пари, но не е задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

интериьорат на 6-та просто много по добър от 5-тата.

А има ли 6-та ген. седан?и ми се струва че старият сивик е малко по-голям от 6-тата?

Братле, за 5-6 (всичко) надали ще успееш да си вкараш читава и то от Германия

а пък за двигателя ще е 1,4 (75кс) за 1,4is (90кс) не си и помисляй

иначе седани има 6-та генерация, но мене ако питаш екстериора не е

много на ниво с тия големи очи от пред и големото дупе отзад, за интериора

спор нямо по лъскарски е от на 5-тата

 

П.С. Пазарувай една D15B2 и гаранция няма да съжаляваш а ако вземеш без клима

не чумери много щот аз кат щракна A/C (досега 20-30 пъти) и ми се струва че ставам

60-тина коня още повече и с тази ГАЗ, е сега ме погнаха 6-та генерация :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Добре де,хората изказаха мнения и предпочитания към 5-та или 6-та генерация,но може ли аз да попитам що не изчакаш няма и 3 месеца и не пазаруваш след това?не четеш ли какви са клюките?цените щели да паднат драстично особено за НЕевропейските марки автомобили идващи от ЕС!!!вместо да ти останат едни 1000-2000-3000лв или там колкото са.....все пак са свободни да си ги харчиш за джанти,боя,смяна на двигателя-квото ти душа иска,ти си решил да избързаш и да ги дадеш на някой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

Аз снощи лекичко влязох в мобиле.де и направо се разлигавих :D:ph34r: като гледах какъв пазар имат хората. Но и аз смятам, че е по-добре да изчакаш. Може да не стане по-добре, но няма и да е по-зле ;) ... Иначе и аз не мога да реша, коя от двете ме кефи повече и затова може догодина и една 5г. да си взема . Само парички да има и друго може ;) ... Не знам, към кое ще клоня повече, но ще е Хонда.

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest veselin

 

интериьорат на 6-та просто много по добър от 5-тата.

А има ли 6-та ген. седан?и ми се струва че старият сивик е малко по-голям от 6-тата?

Братле, за 5-6 (всичко) надали ще успееш да си вкараш читава и то от Германия

а пък за двигателя ще е 1,4 (75кс) за 1,4is (90кс) не си и помисляй

иначе седани има 6-та генерация, но мене ако питаш екстериора не е

много на ниво с тия големи очи от пред и големото дупе отзад, за интериора

спор нямо по лъскарски е от на 5-тата

 

П.С. Пазарувай една D15B2 и гаранция няма да съжаляваш а ако вземеш без клима

не чумери много щот аз кат щракна A/C (досега 20-30 пъти) и ми се струва че ставам

60-тина коня още повече и с тази ГАЗ, е сега ме погнаха 6-та генерация :drool:

здравей, защо мнението ти за английските е " 1,4is (90кс) не си и помисляй" . харесал съм си една такава с 5 врати и ще ми полезно да знам какво имаш предвид!! Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

интериьорат на 6-та просто много по добър от 5-тата.А има ли 6-та ген. седан?и ми се струва че старият сивик е малко по-голям от 6-тата?

:drool:

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

 

[

Братле, за 5-6 (всичко) надали ще успееш да си вкараш читава и то от Германия

а пък за двигателя ще е 1,4 (75кс) за 1,4is (90кс) не си и помисляй ..........

здравей, защо мнението ти за английските е " 1,4is (90кс) не си и помисляй" . харесал съм си една такава с 5 врати и ще ми полезно да знам какво имаш предвид!! Благодаря!

 

Имах в предвид дали ще успеш за тия пари иначе БОН ШАНС :drool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gothic_fan

Лично мнение, по-красив Civic от 5-та генерация hatch няма, 6-та и 7-ма са някак много стандартни , почти не се различават от останалите, агресията се завръща едва при 8-ма! :balloon:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

Лично мнение, по-красив Civic от 5-та генерация hatch няма,

Prelude 4 gen и Civic 5 gen седан :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...