Jump to content
ivelin85

компресора на климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем с компресора на климатика.на кратко колата Хонда Сивик 1997г. англичанка си я взех есента на 2011г. климатика си работеше без проблеми,до днес явно.включвам го светва лампата,перката се включва,обаче компресора не зацепва.има доста изписани теми по този въпрос,разбрах,че ако няма фреон не тръгвал компресора,ако е развален датчика също но моят въпрос е: 1.мога ли сам да разбера дали има фреон в системата?2.има един датчик който е до радиатора на климатика близо до 2-те релета(близо до фара) той за какво е? и ако го махна има ли някаква опасност от загуба на фреон благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иди да погледнат климатика в сервиз. Първо ще се видят наляганията как са а също така и има ли вобще фреон и евентуално за пробив в системата. Цената е между 20-30 лева (профилактиката) и не ми се струва чак толкова непосилна и ще ти спести една камара време и чудене.На моята бях на профилактика вчера и се убедих лично в леката икономия на дръпнатите очички при кондензатора (това е външния радиатор) при някакви си скромни 4000 об/мин налягането в така наречения HP контур е "само" 25 bar-а :blink: Това е причина честичко фреона да изчезва я през предпазния клапан я през повреда в системата.

Редактирано от PESHO OT MARS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си колега няма фреон днес сам го останових като натиснах игличките на клапаните,благодаря ти за бързия отговор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...