Jump to content
kristian1984

въпрос за спирачна помпа

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам,в момента съм със стандартната спирачна помпа от д15б2 и ще слагам предни спирачки от прелюд на 282 см и задни от д16з6.Трябва ли да сложа 15/16 или 1" помпа или мога да ползвам стандартната.Каква ще е разликата при смяна на помпата.Мерси колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един господ знае какво ще се получи от такъв "букет" от спирачни елементи, всички изчислявани за собствения си модел. :huh::o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е сивик 5-та:Можеш да си ползваш твоята помпа, но хода на педала ще е по-голям и неприятен. Ако е 13/16 помпата има шанс и да не успява да ги блокира натисната до край, 7/8 може и да е ок.Оригиналната помпа на VTi, която е с дискове 262 отпред и 240 отзад е 15/16. Прелюд H22 с 280/260 е с 1", но такава помпа не можеш да сложиш без преправяне, а и голямата помпа ще ти направи хода напедала по-малък.Най-добре си сложи 15/16 от прелюд 4-та генерация с десен волан. Тя пасва без никакво преправяне.А при тази конфигурация с много по-големи предни спирачки задължително смени и разпределителя с 4040, иначе няма да имаш никакви задни спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще ти трябва помпа със серво. Аз съм с помпа 15/16 заедно със сервото от прелюд с десен волан, пасва без никакво преправяне, 15/16 помпа от сивик vti трябва да се преправя защото единия накраиник е с по голям диаметър. Каквато и помпа да си вземеш задължително да е комплект с неиния си серво усилвател защото аз слагах помпа 15/16 на серво от помпа 13/16 и сервото идва късо и ефекта от по голямата помпа беше нулев.

Редактирано от em1l

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще можеш да ползваш старата,поздрави!!!

Здравейте колеги искам да попитам,в момента съм със стандартната спирачна помпа от д15б2 и ще слагам предни спирачки от прелюд на 282 см и задни от д16з6.Трябва ли да сложа 15/16 или 1" помпа или мога да ползвам стандартната.Каква ще е разликата при смяна на помпата.Мерси колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че ще може да я ползва ?Тя ще стои там, ама колко работа ще върши ...Като видях поста на em1l, ако слагаш помпа от прелюд задължително комплект със сервото, че не става на твоето.Помпата от VTi става на твоето серво, но трябва да се смени единият накрайник на тръбичката, която е към firewall-а за да пасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги за полезната информация.Ще пиша пак ако имам въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги аз в момента съм с дискове отпред 282см и челусти от прелуд,а отзаде съм с 240см дискове(стандартните задни дискове за сивик).Помпата ми е стандартната за барабани отзаде и стандартните дискове на сивик купе 1.5 101кн,в момента предните дискове хващат доста повече от задните,взел сам попма от витек купе 125кн,вапроса е ефекта ще се подобри или няма да има кои знае каква разлика?какво трябва да сменя за да хващат и задните дискове ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...