Jump to content
Essential

Местене на акумулатора в багажника

Recommended Posts

Здравейте колеги,Бих искал да помоля за мнението Ви относно местенето на акумулатора в багажника? Има ли смисъл да се прави има ли смисъл да се ползва по мощен акумулатор? Къде е най - добре да се разположи в багажника акумулатора? И какъв кабел би бил най - подходящ?Благодаря за вниманието.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А идеята / нуждата/ от по-голям акумулатор е ... ?Колко вата допълнителни консуматори - музика , халогени , други ....За запалването и нормалната работа на автомобила не е необходим по-голям от фабричният . Евентуално може и втори допълнителен в багажника / свързан през реле или тиристор с цел само зареждане от генератора / , който да се ползва за допълнителните консуматори .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята 5-та генерация преди бях с два акумулатора 45Ач отпред и 60Ач в багажника, а сега е само с един отпред 60Ач.Няма смисъл от акумулатора в багажника само да ти заема място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налага ми се да махна хидравличната помпа понеже ми пречи. Мислех ако стане много тежък волана с механичната рейка да ползвам ел.помпа и да запазя хидравличната рейка, но ми казват, че моят акумулатор нямало да може да поддържа хидравликата та затова по-мощен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече чета , толкова по-не ми харесва идеята ....За налягане максимално 120 бара - "The speed can vary between approximately 1300 and 4500 rpm as required. " - "The power consumption can vary between 6 and 80 A depending on the conditions. A diagnostic trouble code (DTC) is stored if consumption is greater than 96 A." - взето от съществуваща такава на Volvo - http://ebookbrowse.c...f-pdf-d56167952 Начина на задействане в покой /на място с изключен двигател / може да стане с мърдането на волана и реле - консумацията и е колкото електрическият стартер на автомобила.DC ПОМПИ - волтаж : 12V DC; 24V DC мощност : до 3 kW обем на помпата : от 1см3 до 6,1см3 работно налягане : до 250 bar - http://www.a1hp.net/bg/products_hydraulics.htmlДобрият вариант - http://www.autoshop1...ms/Hybrid17.pdf - Тойота Приус - цялостна преработка на възела.Но ти си решаваш. Ако имаш данни за използваната консумация на електродвигателя на помпата - пиши. За тази от Волвото - 80 Ампер/часа акумулатор в багажника с 16 кв. мм. проводник с дължина 4-6 метра до помпата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята 5-та генерация преди бях с два акумулатора 45Ач отпред и 60Ач в багажника, а сега е само с един отпред 60Ач.Няма смисъл от акумулатора в багажника само да ти заема място.

колега каде го събратоя акомулатор отпреде ??? че искам и аз малко по мощен да сложа !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където е стария но изместен под ъгъл и му направих стойка, бих искал да направя и снимки, но не мога :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, ако направиш снимки ще е супер, че аз се пробвах, ама не стана нищо :(

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел. помпите за хидравлика, обикновенно са с стъпкови/трифазни двигатели, който имат нужда от електроника за управлението им. В повечето слуяай тази електроника комуникира с моторната електроника, а липсата на комуникация, вероятно ще попречи на сработването й. Друго което се сещам, е че на хидравличните рейки с ел. помпи имат сензори за ъгъл на завиване, липсата на този сензор води до не добра работа на помпата и евентуално може пак да не сработи.Това мнение е базирано само на 2 подобни помпи които съм виждал и то не на хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...