Jump to content
HellBull

Интеик от D16Z6

Recommended Posts

Здравейте колеги.Карам хонда сивик 6-та генерация с Д14А3 двигател, клата я купих с интеик от Д16З6 и cold air intaik със спортен филтър. Искам обаче да си сложа стандартен филтър със стандартната тръба. Ще стане ли номера ако си намеря тръба и кутия за филтъра от д16-ка. Питам понеже гледам че на тръбата трябва да има и една дупка за датчика. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на д16з6 мисля, че има дупка само за картерни газове а датчика за температурата е на самия всмукател(може и да греша да ме паправи някой ...). Вариант е да си намериш нещата от d16y8, но според мен си купи един хубав спортен филтър и си карай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега колата смятам да я газифицирам и за това смятам да я правя тази интервенция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, газов инжекцион ли ще слагаш или обикновена газ със симулатори? Ако идеята е да сложиш ГИ, си остави спотния филтър и не се занимавай. Компа на ГИ би трябвало да може да се настрои и с него и да ти мърка колата. Ако се налага монтиране на кутия с клапа, която да изпуска газовете при евентуална детонация в колектора(газ със симулатор) тогава разбирам от къде идва въпроса. Съвет от мен, сложи си ГИ за да си нямаш ядове, карал сам кола с кихалка, много е гот като дадеш рязко газ на място докато пресича някоя бавна баба. Получава се гръм, бабата се стряска и тръгва доста по-бързо а аз отивам на газаджия за настройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха това с бабата ми хареса. Определено ще е ГИ колега, после не смятам всеки ден да ходя до газаджиите а и нямам тази физическа възможност и съм от хората които обичат да им е мирно на главата (да нямат проблеми). Искам да сложа стандартен филтър понеже си мисля че ще ми падне малко разхода, така или инъче не съм някой състезател и да ми падне мощността с 4-5 коня не ми е проблем.http://pics.data.bg/albums/4673/%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8/f438d0fc9f29a7c3af00e051e08566c7/070320122ето и снимка на въпросния датчик който имам аз. Мислех си че са 2 но се оказа само 1. Та както е казал колегата по-горе с нещата от D16Y8 ще стане ли далаверата. Този въпросния датчик за какво служи, следи температурата на входящия въздух ли? И искам да попитам изпускателните колектори на Д14-ката 4-1 ли са оригиналните или 4-2-1?Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

4-1 са на д14-ката. Няма смисъл да сменяш интейка. Моята д14-ка си беше с оригиналния сега е като твоята и честно казано не видях разлика в разхода дори ми се стори, че след интервенцията стана малко по - икономична(на разхода му обръщам внимание само извън града понеже често пътувам София - Бургас). А иначе погледни на задната част на всмукателя от дясно може да има един датчик с отрязани кабели той върши същото не незнам обаче дали се разбира с този комп. Другия вариант ако вземш нещата от d16y8 е да си сложиш едно филтърче за картерните газове и датчика го набутваш в отвора за картерни газове на интейка.

Редактирано от icesonic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мен имам едно малко филтърче което е сложено на капака на клапаните, предполагам че то е филтърчето за картерните газове.А ти колега на газ ли караш или на бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е да. На бензин карам.

Редактирано от icesonic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...