Jump to content
Guest V-tec

Civic D16 Turbo

Recommended Posts

Guest ripper

Я дай да видим с какви инжектори и каква елктроника си :dry: Също тая гарнитура за главата от къде си я взел и каква дебелина... а и да те питам тва ЕГАЛ марка ли са биелите, буталата какви са на коя фирма ? :D

440 кубикови са.. електрониката си е стандартна модната P28-ца. Как разбра с каква гарнитура съм??? ;) тя си е стандартна оригинална както и всичко останало по мотора за сега :D;) Все още не съм я отварял но близките месеци и това ще стане ;) Иначе да ще слагам Eagle с бутала CP или Srp може и други има избор.
Еми прдават се гарнитури по 50$ OEM специално за турбо ;) Аз четем за буталата, че били много добри от Сузуки Витара изържали до 400 кончета :D и цената е 130$ :tooth: Ще ти трябват и специални болтове за главата до колкото знам и те са към 90 $... а иначе каква електроника ще слагаш понеже тая р28 до колкото знам за повече от 220-230 кс не върши работа :boo: Редактирано от ripper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Еми прдават се гарнитури по 50$ OEM специално за турбо :D Аз четем за буталата, че били много добри от Сузуки Витара изържали до 400 кончета :D и цената е 130$ :tooth: Ще ти трябват и специални болтове за главата до колкото знам и те са към 90 $... а иначе каква електроника ще слагаш понеже тая р28 до колкото знам за повече от 220-230 кс не върши работа :dry:И аз много чета и има много ментета за въпросните Vitara pistons които продават ;)по принцип всичките части от които имам нужда ги имам и е въпрос на време е да влезнат под капака;) само незнам кога ще я остава на мира малко :boo: Иначе какво и е на p28 цата да вади и повече коне-няма лимит т.е(няма проблем)за конете :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Еми прдават се гарнитури по 50$ OEM специално за турбо :D Аз четем за буталата, че били много добри от Сузуки Витара изържали до 400 кончета :D и цената е 130$ :tooth: Ще ти трябват и специални болтове за главата до колкото знам и те са към 90 $... а иначе каква електроника ще слагаш понеже тая р28 до колкото знам за повече от 220-230 кс не върши работа :dry:

 

И аз много чета и има много ментета за въпросните Vitara pistons които продават ;)по принцип всичките части от които имам нужда ги имам и е въпрос на време е да влезнат под капака;) само незнам кога ще я остава на мира малко :boo: Иначе какво и е на p28 цата да вади и повече коне-няма лимит т.е(няма проблем)за конете :D

fo shou....демек със сигурност е така ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

А,да те питам бензиновата помпа друга ли е или оригиналната?Респективно и Михо!И разхода ви много ли се качи?На какво налягане работи помпата на Z6-цата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper

Еми прдават се гарнитури по 50$ OEM специално за турбо :) Аз четем за буталата, че били много добри от Сузуки Витара изържали до 400 кончета :) и цената е 130$ :D Ще ти трябват и специални болтове за главата до колкото знам и те са към 90 $... а иначе каква електроника ще слагаш понеже тая р28 до колкото знам за повече от 220-230 кс не върши работа :P

 

И аз много чета и има много ментета за въпросните Vitara pistons които продават :)по принцип всичките части от които имам нужда ги имам и е въпрос на време е да влезнат под капака:D само незнам кога ще я остава на мира малко :P Иначе какво и е на p28 цата да вади и повече коне-няма лимит т.е(няма проблем)за конете :)

fo shou....демек със сигурност е така :)

 

До колкото знам аз оргиналнит инжектори на Д16 серията са до 250сс... тоест ако турбинираш до 220-230 кс помпата ще има дебита... след това по-големи инжектори и друга помпа валбро 255 примрно :) А за разхода и мен ме интересува с колко се е покачил :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

240cc са инжекторите и могат да хранят до 160 коня 170 макс.....при турбиниране на З6 се слагат 440cc ++ помпата храни до към 210-220 к.с..... а за бензиновата помпа аз съм с оригиналната инямам проблеми....мисля че е до 4 бара щото преди да сложа турбината сложих регулируем регулатор на бензина и повече от 4 не ще....разхода ...еми различно зависи от дали я карам в ваКУМА или в бУУСТА....смесено с много ръчка и градско 10-11-12 зависип.п. до ся не съм карал нормално и не знам къв е разхода при нормално каране :D

Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

А,да те питам бензиновата помпа друга ли е или оригиналната?Респективно и Михо!И разхода ви много ли се качи?На какво налягане работи помпата на Z6-цата?Все още съм с оригиналната помпа :P За разхода 10 смесено т.е и нормално и ръчка ако има яко бууст отива нагореДо колкото знам аз оргиналнит инжектори на Д16 серията са до 250сс... тоест ако турбинираш до 220-230 кс помпата ще има дебита... след това по-големи инжектори и друга помпа валбро 255 примрно :P А за разхода и мен ме интересува с колко се е покачил :DМалко ще ти промена представите :P за Д-сериятаизползващи 90% 310cc 200~220whp 370cc 220~280whp 440cc 280~330whp 550cc 330whp~380whp 660cc 380whp~425whp 720cc 425whp~475whp 880cc 475whp~525whp 980cc 525whp~600whp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PRO-DRIVER

А,да те питам бензиновата помпа друга ли е или оригиналната?Респективно и Михо!И разхода ви много ли се качи?На какво налягане работи помпата на Z6-цата?

 

Все още съм с оригиналната помпа ;) За разхода 10 смесено т.е и нормално и ръчка ако има яко бууст отива нагоре

 

 

До колкото знам аз оргиналнит инжектори на Д16 серията са до 250сс... тоест ако турбинираш до 220-230 кс помпата ще има дебита... след това по-големи инжектори и друга помпа валбро 255 примрно :P А за разхода и мен ме интересува с колко се е покачил ;)

 

Малко ще ти промена представите ;) за Д-серията

използващи 90%

310cc 200~220whp

370cc 220~280whp

440cc 280~330whp

550cc 330whp~380whp

660cc 380whp~425whp

720cc 425whp~475whp

880cc 475whp~525whp

980cc 525whp~600whp

 

 

ами мои много хубаво ма д кутията по дълга ли е 4е моита на 7000 е с 206-7 км/ч ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Какво общо имат инжекторите е скоростната кутия.......както и да е .....Всяка скоростна кутия на съответния двигател има различни предавателни числа.....иначе на практика са еднакви всичките от Д серия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

ами мои много хубаво ма д кутията по дълга ли е 4е моита на 7000 е с 206-7 км/ч :PОригинална си е (отсекъде е сток)Ти с какъв двигател си мой ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Малко ъпдейт... След 4 мъчителни месеца най накрая съм щастлив ;) дойде.....

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper
;) Браво ! Аз днеска поръчах същия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Айде поръчвай и тия каде ги имам от подписа дa правиш яката работа, че мене ме мързи още да ги слагам ;):)

Редактирано от V-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ripper

Айде поръчвай и тия каде ги имам от подписа дa правиш яката работа, че мене ме мързи още да ги слагам :);)

Тея къде са ти в подписа надявам се до месец ;) Ама ще трябва и други шпилки за главата и тоя блок гард, че при 1,5-2 бара ще почнат хоро да игарят цилиндрите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Айде поръчвай и тия каде ги имам от подписа дa правиш яката работа, че мене ме мързи още да ги слагам ;) ;)

eййй мързел си ти ей :):) ...да не фане някой друг да ги сложи ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DreiK

Колеги имам 1 вапрос4е не мноо по темата ма мен ли4но ме засяга ;) някои пора4вал ли си е нещо Mad Cow щот млако ми се струватстранни тея цени на турбо кит ;) има ли няква оловка????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...