Jump to content
ji4kata

Разлика м/у червени и сини пружини за цивик 5 ген

Recommended Posts

Колеги тъй като си търся задни пружини понеже едната ми отзаде е счупена.Намерих сини кажете разликата в сантиметрите сините по ли са високи или по ниски.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА 5 различни фирми може да са 5 различни характеристики цвета мисля ,че опрделя единствено твърдоста и то маи пак зависи от фирмата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всяка фирма си е харесала някакъв цвят, но няма универсална цветова таблица за височина или твърдост на пружините. Така че описанието ти сини и червени на никого нищо няма да му говори и едва ли някой ще успее да ти помогне. Тайн правят само зелени, Айбах правят червени и черни, Танабе имат лилави и оранжеви и тн. Схвана ли идеята :) Спецификацията на дадена пружина се състои в това колко е твърда (килограм или lbs на милиметър) и сантиметрите с които понижава колата спрямо стоковите пружини. Има невероятно много твърдости (правят и по поръчка фирмите) както и височините могат да ти смъкнат колата и с 6см обаче тогава ще я караш само на лято :) По принцип 4см понижаване не е болка за умиране и пак става за каране по нашите пътища. Ако караш Сивик 5 или 6ген твърдостта на заводските ти прижини е около 3.5кг предните и 3кг задните ако не ме лъжат спомените...ти си прецени колко ще ти е комфортно с много по-твърди пружини.ПС: Намерих си темата в която съм писал инфо за заводските пружини и най-често ползваните в Бг --> http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=62058&st=0&p=1057216052&hl=+%C3%91%E2%80%9A%C3%90%C2%B2%C3%91%C5%A0%C3%91%E2%82%AC%C3%90%C2%B4%C3%90%C2%BE%C3%91%C2%81%C3%91%E2%80%9A%20+%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%B0%20+%C3%90%C2%BF%C3%91%E2%82%AC%C3%91%C6%92%C3%90%C2%B6%C3%90%C2%B8%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%B8&fromsearch=1entry1057216052

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на сините пружини пише KBA и H&R , а моите червените са КОНИ.Незнам това на сините което пише дали няма да ви помогне с отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...