Jump to content
Version84

Гуми 195 на джанти 5.5J

Recommended Posts

Здравейте,Някой слагал ли е гуми със ширина 195 на джанти 5.5j Става въпрос за оригиналните 14" джанти на 6-та ген.купе. Интересно ми е какво е поведението на колата и дали гумите идват прекалено широки за тази джанта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук можеш да направиш сравнение м/у различни размери: ЦЪК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за да стои добре гумата на дадена джанта,дебелината на гумата трябва пропорционално да расте с J-я на джантата.Аз карам купе 5 ген и мисля,че оригиналните джанти са 5.5J.(същите като на дел сол вти) Стандартният размер гуми е 185/60/14. Фабричният размер гуми за дел сол-а е 195/55/14 ако не се лъжа и стои много красиво на джантата,но изключително важно е да запазиш външния диаметър на гумата,защото мога да ти кажа от опит,че е много неприятно ако го нарушиш извън допустимите граници.Сметни си ги с калкулатора за гуми и ще видиш кой размер точно ти трябва,но имай предвид,че излезнеш ли от стандартните и наи-често ползвани размери гуми,цените отиват доста нагоре.Въпросните 195/55/14 са нестандартен размер и са скъпички.С дебела гума колата ще започне да вози по-стабилно,по-тихо по павета и дупки,но ще стане и по-мудна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.5 j на 195 55 на 15 е фабрично на ВТИ 5 ген. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...