Jump to content
Guest forkson

Колко харчи Crx?

Recommended Posts

Guest forkson

Колко е горе долу разхода на CRX 130 кончета?нещо много искам да бартеросам маздата за некъв CRX ама... не знам та какъв му е горе долу разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Ако си фен на колата едва ли разхода ще е от значение :D Не гори много споко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Някои хора с такъв ЦРХ и леко каране бяха докарали 4.9/100 извънградско... прави си изводите :D иначе с мноооого ръчка лятото ще го качш до 11 максимум. Нормален градски разход: 7-8/100, извънградско: 5.5-6.5Всичко зависи от това как караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivailobaltov

Карам crx v-tec, който харчи около 9/100 градско при горе-долу нормално каране.Така че нормалният crx би трябвало да харчи даже по-малко.

Редактирано от ivailobaltov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest maddog

Градско или яки ръчки около 8-8.5,извънградско до 120км/ч под 6/100... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest forkson

WOWза тия коне..... брех гаси тия Хонда знаят как да правят коли... доста икономично ми се вижда...някой навитак за бартер :D хихизнаех си аз да си зема хонда ;(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Незнам как ги докарвате тези разходи,но при мен 10градско и 6.5 извън :) И всеки път я засичам -пълня до горе :D:)

Редактирано от Policman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Незнам как ги докарвате тези разходи,но при мен 10градско и 6.5 извън :) И всеки път я засичам -пълня до горе :):D

и при мен е така за градския разход но ивън градския ми е по голям от на полисмена;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Аз докато карах Шмиргела ми даваше разход градско м/у 7 и 8.5л,над 8.5 трябва да му изкараш душата на градско.Карате на къси разтояния най-вероятно и затова ви е по висок разхода.Кара се доста време студена колата,докато аз съм я карал навъртах около 100-170 км.градско.Извън градско ми харчеше или същия разход или повече.Но като се има в предвид че заради нея ми взеха книжката,разхода е разбираем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

...........Нормален градски разход: 7-8/100, извънградско: 5.5-6.5........

...............при мен 10градско и 6.5 извън :) И всеки път я засичам -пълня до горе.........

Аз си мисля че колегата Policeman май дава най достоверни данни,

но пък имай предвид че са за Плевен а не за София, значи 11 градско с леко кефче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

 

...........Нормален градски разход: 7-8/100, извънградско: 5.5-6.5........

...............при мен 10градско и 6.5 извън :) И всеки път я засичам -пълня до горе.........

Аз си мисля че колегата Policeman май дава най достоверни данни,

но пък имай предвид че са за Плевен а не за София, значи 11 градско с леко кефче :)

кое те кара да мислиш че другите лъжем аз не си продавам колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

 

 

...........Нормален градски разход: 7-8/100, извънградско: 5.5-6.5........

...............при мен 10градско и 6.5 извън :) И всеки път я засичам -пълня до горе.........

Аз си мисля че колегата Policeman май дава най достоверни данни,

но пък имай предвид че са за Плевен а не за София, значи 11 градско с леко кефче :)

кое те кара да мислиш че другите лъжем аз не си продавам колата ;)

 

лъжете ами :D и още как ... моята що харчи толкова !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest forkson

някой да иска бартер нещо хихи :) искам CRX :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

лъжете ами :) и още как ... моята що харчи толкова !

Щото не можеш да я караш :) Близко си ми ела да направим един тест :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

на хроноса аз го карам и потвърждавам. особено като минах на 14ки гуми и разхода спадна с половин килотрябва да го караш на ръчна спирачка, че да гори над 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KIKO_HONDA

абе я най добре си купи един дизел и карай икономично

Редактирано от KIKO_HONDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

 

лъжете ами :) и още как ... моята що харчи толкова !

Щото не можеш да я караш :) Близко си ми ела да направим един тест ;)

 

пак ще дойда , след 15-ти :P ама да не се окаже че не е от шофьора ;) че тогава ще ти се смея :)

 

 

на хроноса аз го карам и потвърждавам. особено като минах на 14ки гуми и разхода спадна с половин кило

трябва да го караш на ръчна спирачка, че да гори над 10

1 по 1 не се бийте ;) може ли да се видим да провериш дали не ми е вдигната ръчната ? :P;)

нали затова съм попитал , защото вие сте разбирачите ,не аз ...ако искаш да пробваш има вриант ...давам ти я събота със пълен резервоар и нулиран брояч на километража , караш един ден където искаш и както искаш и после пълним пак до горе и смятаме :) ... малко солено ще ми излезе ,но на мен така или иначе ми идва солено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

да не отида до морето и да се върна с един резервоар, ще трябва да си купуваш дясна обувка 5-6 номера по-малка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Еми батка аз имам crx вярно харчи малко повече от civica ми но има голяма разлика във вървенето нарчи ми нормално 10 а при настъпване 12-13 моя е такъв 130 коня може да го видиш в тема кой каквд кара на 25 страница мисля да го продавам 3800лв !!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

пак ще дойда , след 15-ти :) ама да не се окаже че не е от шофьора :) че тогава ще ти се смея ;)

Темата е колко харчи един CRX,а не кончерто.Така ли е???В тази тема май трябва да пишат настоящи и бивши собственици на конкретния модел. :)Ти като искаш качвам те и засичаме Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Сменил съм 2 Рекса с идентични двигатели.D16A9 и ZC, и двата харчеха в горепосочените от мен норми.Магнума след като вече беше купил колата от мен пътувахме до Пловдив и в двете посоки е карал почти колкото върви колата 170-200км./ч. Обратно в София зареди и разхода му беше 10.На който му дава по високи разходи просто не му е наред колата нещо.Тая кола и на градско и на извънградско е много трудно да достигнеш 10л/100км а да не говорим за нагоре.Който иска да вярва,аз в момента РЕКС нямам и не продавам а само споделям какво е било при мен и то на 2 автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Сменил съм 2 Рекса с идентични двигатели.D16A9 и ZC, и двата харчеха в горепосочените от мен норми.Магнума след като вече беше купил колата от мен пътувахме до Пловдив и в двете посоки е карал почти колкото върви колата 170-200км./ч. Обратно в София зареди и разхода му беше 10.На който му дава по високи разходи просто не му е наред колата нещо.Тая кола и на градско и на извънградско е много трудно да достигнеш 10л/100км а да не говорим за нагоре.Който иска да вярва,аз в момента РЕКС нямам и не продавам а само споделям какво е било при мен и то на 2 автомобила.

еми аз какво казах :D ?а не както бе казал магнума че не може да надхвърли 8.5 дори и с опъната ръчна спирачка.но наистина 10ка не надхвърля дори със валяците които съм сложил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivailobaltov

някой да иска бартер нещо хихи :D искам CRX :P

Можеш ли да ми пратиш снимки на маздата на ivailobaltov@yahoo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

С този CRX по-долу съм засичал 9л./100 градско и ~6 на 100 извънградско (разхода не е на ръчка, а при нормално каране). Модела беше 1.6 16V с ланда контрол. Още ми е мъчно, че го продадох, но ми трябваха пари за по-голяма кола, но от както Civic-а тръгна горе/долу като CRX вече не страдам толкова :o:o

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

еми аз какво казах :D ?а не както бе казал магнума че не може да надхвърли 8.5 дори и с опъната ръчна спирачка.но наистина 10ка не надхвърля дори със валяците които съм сложил

8.5 ги надхвърля особено зимата, но 10 - много трудно. това казвам и аз ... гледам всички сме в еднакви границинай-интересното е как го прави тоя нисък разход, като е високооборотен двигателя и няма ламбда сонда. А един колега с VTEC-E 1.5 се оплаква, че под 10 не може да падне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest corpse

и аз карам crx 1.6i16v-zc,двигател и ми дава разход 7.5/100-изван гратско при средна скорост от 120км. и градско-зависи от карането ,от 6.5 до 12/100км.така 4е за мен това е наи-икономи4ната и в сь6тото време и доста бьрза кола коиато сьм карал,и сьм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Д16А9, 6.5-7/100 извънградско 9/100 в града при положение че в града я карам все студена шот моят градец е малък и докато загрее и аз съм стигнал :dry: Бенджи го знае съвсем случайно се засякохме че даже ме гони 1 клм да ме спира :dry::dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

На мен пък ми дава разход около 11,5-12 градско и то при положение че не я ръчкам :P ,а мотора е 1,5. Та да ви питам имате ли идея от какво може да идва високия разход? Последния резервоар карам спокоино, не я ръчкам, сменям предавки на около 2800-3000 оборота, гледах и ECU-то да не би да е ламбдата или нещо друго, ама не дава никакви грешки. Мисля че загрява достатъчно бързо - за 2-3 километра почва да духа топло и стрелката за температурата се заковава на около 1/3 от скалата. Ако имате идеи ще се радвам да чуя, че като гледам колегите от София с какъв разход са направо се чудя кво и е на колицата??? Ааа и колата има газова, ако е от значение, ама не я ползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Хммм, моя рекс дава нисък разход, но аз сменям предавките на 2-2200 оборота. Пробвай и така. Иначе моя харчи като на другите колеги с рексовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

......дава разход около 11,5-12 градско и то при положение че не я ръчкам.....

Сега леко се позамислих как на едни им дава 8 на други 9 а на трети като

мен и теб 11+ (само че аз съм на ГАЗ) разбира се зависиси и от колата понякога

 

Поправете ме ако греша но важна роля за разхода играе и СЪЕДИНИТЕЛЯ

в частност продължителното боравене и удачното регулиране на оборотите

 

Пример:

Тръгвам на 1200 об/м отпускам на 1300-1400 и последващото

натискане на педала за газта удря леко в кръста :P

+ при смяна на предаквите веднага отпускане:

от 3 на 4 от 3000 при отпускане на 4 сте на 2000

 

Пример:

Тръгвам на 1500 отпускам до към 2000 и вече съм в обороти

+ смяната става като при превключване леко се забавя отпускнето на

съединителя и същевременно се натиска гаста печелят се около 200-300 оборота

 

В заключение бих допълнил че не само червените обороти могат да

накарат колите ни да смучат здраво, карайте между 2500 и 3000 и ще сте царе

 

 

П.С. По горното е предположение нямам факти за него но предполагам

в него има доза истина и би имало положителен ефект за бензинизма на колата ви:P

Редактирано от slus4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

пресни данни от моя рексзасичането е направено пред последните 3 дена18 литра - 242км смесен разходоколо 100 км имам извънградско само - всичко друго в града.нормално, спокойно каране ,но естествено с тук там настъпването му ако ме здрасни некой 318ка да речем :P + едно ходене на гонки - верно само 1 дръпка беше със синия варненски CRX VTEC има я в раздела хонда спорт даже.и тва ако ти се вижда сивок разход :P

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Noodle

пресни данни от моя рексзасичането е направено пред последните 3 дена18 литра - 242км смесен разходоколо 100 км имам извънградско само - всичко друго в града.нормално, спокойно каране ,но естествено с тук там настъпването му ако ме здрасни некой 318ка да речем :drool: + едно ходене на гонки - верно само 1 дръпка беше със синия варненски CRX VTEC има я в раздела хонда спорт даже.и тва ако ти се вижда сивок разход :)

Екстра ми се вижда. Мойта за 250км градско излапа 30 литра и затова питам. Ама другата седмица ще се ходи по майстори че явно нещо и има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

извънградско 5.5-6.5 нормално каране не пове4е от 120,градско между 7 и 9 зависи от карането и в колко задръствания 6те попаднеш.Мотора е д16а8

Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net
:drunk: вчера.... 9,4 градско ( пълен - пълен) а уж я карам човешки :fun: май почва да идва студения сезон... или съм се отпуснал няколко пъти и не помня :balloon:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

:D вчера.... 9,4 градско ( пълен - пълен) а уж я карам човешки :D

май почва да идва студения сезон... или съм се отпуснал няколко пъти и не помня :D

1net при теб и от "Frankenstein-a" :) може да идва ама 9,4 пак си е normal :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

До Ямбол и обратно навъртях 501км с почти 35 литра.това прави 7/100 при положение,че на отиване не им простихме :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Мдааа документирано е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...