Jump to content
DESO D15B2

Смъкване на заден барабан

Recommended Posts

колеги искам да си сменя задните накладки сивик 5 ген. д15б2.интересува ме как се смъква барабана със почукване или има нещо което се натиска за да излезе барабана, най вероятно имам и ръб на барабана и ще излезе с малко зор.

Редактирано от DESO D15B2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да си отпуснеш с ключ 12 тъй нареченото кантарче, което се нанира зад ръчната спирачка.После погледни трябва да има две дупки от предната страна на барабана с резба 8мм намираш си два болта и почваш равномерно да навиваш.

Редактирано от spas21
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здр:)Колегата е прав за свалянето на барабана...и аз мойте ги сменях скоро....Но е хубаво ако има раздвижващ спрей,който да напръскаш в средата за да раздвижиш ръждата....единият се махна само така...като го напръсках и с леко почукване от тук и там и сам падна:)А другия го навивах от едната и от другата страна на двете дупки на барабана,но изглежда от едната страна повече и се пукна за съжаление,така че внимавай.....по малко от едната и по малко от др . страна и сам ще изпука и падне!Успех!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И внимавай да не счупиш ония хуйни дето са за саморегулиране на ръчната, че после "нови" само от автоморга! Препоръчвам ти така и така ще отваряш, да си вземеш ремонтен комплект пружинки и т.н за задните спирачки. Около 20 лв. са комплекта (delphi).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...