Jump to content
Guest zarrick

Honda Civic 1.6iv-tec 115hp 6th Gen

Recommended Posts

Guest zarrick

Здравейте на всички! Аз съм нов тук и за съжаление още нямам собствен автомобил. Обмислям варианта за покупка на Honda Civic 6th Generation 3 door Hatchback (1996-2000), поне такава ми се иска. Знам, че най-разпространена е 1.4-90hp, но аз сум се спрял на 1.6i ES-114hp или евентуално 1.5i LS-114hp, каквато съм виждал в Бургас(1.6 не съм виждал никъде по БГ улиците или сайтовете). Тази модификация я видях на този сайт: http://www.hondarevolutions.com/html/resource.htm, кудето са и другите модификации: http://www.hondarevolutions.com/images/6gcivic_22.jpg. На тази страница колите са с десен волан, предполагам 4е сайта е UК. Въпросът ми е: съществува ли Сивик 1.6i ES-114hp с ляв волан и какво би било преимуществото му пред 1.5i LS-114hp, за които със сигурност знам че съществува.Благодаря Ви за вниманието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Civic*6

Има и такава- D16Y5 SOHC VTEC 114 коня Civic 96-00. По-добра от 1.5 би била с по-големия си въртящ момент- 147 срещу 141. Но се намират изключително рядко- в България не знам да има, а в мобиле.де не повече от 4-5. Аз бях си харесал такава, но по-добре 1.5 според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

А как е възможно двигателя да е SOHC и да е 16V?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

ами от 1988 насам, на японците не има пука много много.... изчакай да видиш разпределителния вал на едновалов втек :thumbs1: там дори не са 16 гърбици на 1 вал, ами 20 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

Абе така и така съм почнал да питам, може ли някой запознат да ми каже колко ще е митото и данъците за 1.6i VTEC-115hp и на 1.5i VTEC-115hp. Thanks!

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest LordVetinari

въб mobile.bg има калкулатор можеш да си го сметнеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Аз бих избрал 1.6 има пове4е живинка в него(и упгреид) :D!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

А някои от форума има ли с такава 1.6-115hp 3-вратка, да каже мнение.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

непременно бих взел 1.5 ВТЕК-а, първо защото е мнооого по-икономичен мотор от 1.6, второ защото върви точно колкото него и трето - почти във всички случаи 1.6 115кс се комплектова с автоматична скоростна кутия, или вариатор - поне не съм виждал такъв двигател на японски хеч 6-та генерация с ръчка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

Тва за скоростната кутия не го знаех. Определено ако е автоматик,тва ще качи разхода.Мерси за информацията. Тожа до някъде променя нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

А някои може ли да ми обясни какво точно е "continuously variable transmision" на въпросния Civic. Какво представлява и какви са й преимуществата и недостатъците.П.С. Все пак никой ли няма с такъв Civic 1.6i VTEC - 114hp след 1997г. във форума да ми каже обективно мнение от първа ръка.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

Хе,хе питам и донякъде си отговарям. Намерих едно сайтче с много полезна инфо.http://auto.howstuffworks.com и по-специално по темата http://auto.howstuffworks.com/cvt.htm. Все пак приемам вашите знания. Благодаря Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...