Jump to content
Guest doktorche

Civic 6g Britanska

Recommended Posts

Guest doktorche

Даите мнение за тази кола заслужава ли си или няма общо с истинската Honda Japan.Ще съм благодарен ако има някой запознат да остави мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest max_3d_3

Даите мнение за тази кола заслужава ли си или няма общо с истинската Honda Japan.Ще съм благодарен ако има някой запознат да остави мнение !!!

Аз си купих преди един месец такава кола - 09.95 1.4 90 кс. Модела се води МА8,моя двигател е Д14А2 същия е като на японската хонда само4е там двигателя се води Д14А4 (разликата е само в последната цифра).Самия двигател е изцяло японска сглобка-кара се в заводите готов сглобен.За ходовата част не сам много сигурен,а купето се зглобява в англия (в заводите на ровер-ако види6 ровър-а и тая хонда са си лика-прилика еднакви,особенно интериора.).Цялата електроника е японска също.Аз лично съм много доволен от моита.Взех я на 157000 км.Смених и всички консумативи (ремъци масла,филтри и т.н.). На двигателя му само му направих реглаж на клапаните (тука във варна - много съм доволен от Дидо - при който ходих да ги регулира).Сега рахода ми извън градско е под 6/100,а в града е никаде под 8-7.5/100 несъм го засичал него точно. Абе колицата е добра.Поне лично на мене ми допада.Ако си намерил запазен екземпляр жземаи, няма да остане6 разочарован,особенно ако двигателя е VTEC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

аз я имам от година и половина и не ми я правила никакви проблеми все още :rolleyes: сменил сам само едни задни танпони и нищо повече!карам я постоянно на ряз,гори ми малко не повече от 8-9 при здраво каране изван града пада на 6 и то без да я жаля :thumbs1: изминалсъм около 30000км откато я имам!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Освен лекия психологически проблем, че не е Japan, е сглобявана в Англия засега (4-5 хиляди км.) други проблеми няма.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tedeka

Сравнително от скоро я имам (януари 2006). И вече много си я харесвам. Рано е за изводи, но колата си върви много добре. Според мен рядко се случва да си купи кола на старо и да смениш само "задължителните консумативи"- палиш и тръгваш :rolleyes:Може да е британска, но все пак е с "подпис и печат" на Хонда. Причината- митнически режим :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Може да е британска, но все пак е с "подпис и печат" на Хонда. Причината- митнически режим

....блаженни са верующите... ;):Dп.с...въпрос на вкус и лично мнение ! Редактирано от roadracer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doktorche

Въпроса е да реша какво да си зема:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Въпроса е да реша какво да си зема:D

ако те интересува в петък гледах един сивик-англйски 95,96год 'v-tec-e ' във Велико търново на цена от 5900лв.с ел пакет,и клима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o

Въпроса е да реша какво да си зема:D

Ако си падаш спортна натура англичанката ще ти се стори леко тромава,

но ако и се кефиш на дизайна и на лъскавия интериор скачай в една 1.6 116кс и си пак

в играта разбира се и едно 1.8 VTi 169кс няма да е никак зле ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko

Мен ме наплашиха, че по-трудно се намирали части по екстериора за английските (тенекии разни, брони, стопове, фарове, квото се троши при разни леки и не чак толкова леки удари), ама не ме наплашиха чак толкова че да се откажа да си я купя :D Засега не съм търсил такива части и не знам доколко е вярно. Нека някой който има от повече време да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doktorche

ако те интересува в петък гледах един сивик-англйски 95,96год 'v-tec-e ' във Велико търново на цена от 5900лв.с ел пакет,и климаДаи повече инфо.Километри;цвят;къв двигател е?и заслужава ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

ами какво да ти кажа аз минавах от там и спрях да я погледна но колата е 1.5-витек-е предни ел стъкла,ел.реголиране на фарове,централно и както казах климатик който искаше пълнене с фрион.колата има още 4нови гуми с алуминиеви джанти които не са кой знае какво.имаше малки забилешки по външния вид и е внос от австрия .това са нещата които успях да огледам.но колата НЕ е инвалидна и е нов внос.дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest max_3d_3

Тая в Търново я знам,Ако е една червена, тя седи там в автокъщата от 1.5 години. 1.5 ВТЕК.Климатик,Лети джанти(ама неса хубави). Интериора и екстериора не са особено запазени.До скоро струваше 6300. Отказах се като я видях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Тая в Търново я знам,Ако е една червена, тя седи там в автокъщата от 1.5 години. 1.5 ВТЕК.Климатик,Лети джанти(ама неса хубави). Интериора и екстериора не са особено запазени.До скоро струваше 6300. Отказах се като я видях.

да ,явно за една и съща говорим но за тези пари мисля е добре.а до колкото интериора и екс. не са зле като се има в предвид че е от авто къща а не от човек който се грижил за нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Може да е британска, но все пак е с "подпис и печат" на Хонда. Причината- митнически режим

....блаженни са верующите... :D:Dп.с...въпрос на вкус и лично мнение !
Може би имаш такава и никак не си доволен? :D Като оставим настрана безпочвените предразсъдъци, относно произхода може да се констатира следното:-Да, частите наистина са проблем (нерядко). Просто за тях части се произвеждат основно в Англия и по произхода си са само оригинални, което е гаранция за висока цена. Няма "made in Turkey, Taiwan, China...". Ако имаш пълно каско това се преглъща.-Не ги харесват само тези само хора, които не притежават такива.-И преди и след английския сивик няма друг, който да предлага толкова шикозен интериор, ама няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest max_3d_3

Може да е британска, но все пак е с "подпис и печат" на Хонда. Причината- митнически режим

....блаженни са верующите... :D:Dп.с...въпрос на вкус и лично мнение !
Може би имаш такава и никак не си доволен? :D Като оставим настрана безпочвените предразсъдъци, относно произхода може да се констатира следното:-Да, частите наистина са проблем (нерядко). Просто за тях части се произвеждат основно в Англия и по произхода си са само оригинални, което е гаранция за висока цена. Няма "made in Turkey, Taiwan, China...". Ако имаш пълно каско това се преглъща.-Не ги харесват само тези само хора, които не притежават такива.-И преди и след английския сивик няма друг, който да предлага толкова шикозен интериор, ама няма!
Абе вярно си е.Колицата си е много добра даже :D .Ако има6 ороблеми с намирането на части,най-вероятно ще по екстериора(калници брони и такива работи) иначе за другите работи - части има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tedeka

Може да е британска, но все пак е с "подпис и печат" на Хонда. Причината- митнически режим

....блаженни са верующите... :D:Dп.с...въпрос на вкус и лично мнение !
Абе има и още една причина- 5 врати :DКво да направи човек като му трябва Сивик с 5 врати! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest roadracer

Може би имаш такава и никак не си доволен? Като оставим настрана безпочвените предразсъдъци, относно произхода може да се констатира следното:-Да, частите наистина са проблем (нерядко). Просто за тях части се произвеждат основно в Англия и по произхода си са само оригинални, което е гаранция за висока цена. Няма "made in Turkey, Taiwan, China...". Ако имаш пълно каско това се преглъща.-Не ги харесват само тези само хора, които не притежават такива.-И преди и след английския сивик няма друг, който да предлага толкова шикозен интериор, ама няма!

Първо да уточня,че не влизам в спор...а просто си изразявам мението ,тъй като човека иска такова !Не съм притежавал "англичанка" ,но пък имам приятелчета с такива ! Та покарвал съм такова "животно" ! От "японките"...съм се качвал на 3/4/5/6/7 генераций Civic + CRX 1/2 g....няколко Акорда...Прелюди една Акюра RSX и т.н ! Единствено в Английския сивик не получих тази добре позната "тръпка" за повечето от нас ! Просто не се чувствам уютно ! Прекалено ми е комфортно ! Махагончета ...вози меко ! Визията също не ми допада....като изключим Миховата бегачка ,след якия фейслифт от негова страна ! Също така малко са хората ,които са минали от японска на английска версия :) ...даже аз не познавам такъв ! Пак казвам не искам да засегна никой от колегите с Английските сглобки ...просто изразявам своето лично мнение ! Така ,че аз бих си похарчил кинтите за добрата стара "японка"...независимо кой модел ...! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Също така малко са хората ,които са минали от японска на английска версия :) ...даже аз не познавам такъв !

1 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

"Просто не се чувствам уютно ! Прекалено ми е комфортно ! Махагончета ...вози меко ! "

За мен това е разковничето. Годинките ми се понатрупаха и комфорта започна да ми харесва :) . 5-вратката е по-тежичка и следователно не е такава пъргавелка, но пък всеки знае какво става като вдигнеш оборотите. Точно затова съм много доволен от английската "мома". Вози ме oт половин година (10 000 км.). Проблеми досега - никакви. Просто при избора човек трябва да знае много добре какво той сам желае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest max_3d_3

Просто при избора човек трябва да знае много добре какво той сам желае.

Много съм сагласен с тебе. Въпроса е какво човек иска от една кола. А и нали двигателя е японски и там е сглобяван.Макар да съм с 1.4 90кс и въпреки че я водят тежка кола, като се вдигнат оборотите усещането е доста добра, апък я дадох да я кара човек с мазда 3 2003 година с 1.4 ВТИ 88кс,която е само с 60кг по-тежка от моита, и той направо падна от това как ускорява хондата.Каза че неговата кола неможе на половината да ускори колкото моита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zhivko

Незнам защо ви смущава толкова думичката британски сивик,просто пробвайте и двата вида и накойто каквото му допада аз не бих си купил кола която никога не съм я тествал,например москвича също вози твърдо и интериора му е дърво на някои може и да им допадат такива неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Да си призная и на мен ми се струва тромавичка, но вече й свикнах.Но пък семейството ми е много доволно, което е и целта в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest giorgio

Истината е, че точно англииската ме привлече именно с това, че е по конфортна и уютна, както и с меката возия в съчетание с това, че е Хонда.Явно е въпрос на личност, защото аз пък, нямах съмнение, че точно такава искам!Имам и Прелюд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...