Jump to content
Кирето

Странен шум под капака

Recommended Posts

Здравей народе !:) :) :)отскоро си карам бангията 8 месеца и ми прави впечатление че при студен двигател отпред се чува нещо като виене и като позагрее отихва и си мърка като коте.Дайте идея какво може да е и проблем ли е изобщо??:ph34r: Мерси Весело искарвване и безавариини празнични дни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някоя ролчица може да е. обслужили колата след като я купи? аз имах подобен проблем от обтяжната ролка на климатика. ако е това не купуваи нова а я смакни сам,защото проблемно беше лагерчето исе сменя лесно за 5-6 лв.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменя; ремъци откак съм я взел. Гледам че пише на помощните ремъци 06.2008г. и мислех да ги карам още малко.Колата я взех тази година от германия. по на 3 годишни ремъци са.:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама каква е точно тази кола? Сивик 1,4 ама 1995год. или 2008год.?В смисъл климатик има ли няма ли ?хидравлика има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че ремаците са тригодишни не е критерии че са вдобро състояние,а може да са на 100к км.Наи-добре обсужи колата както трябва и тогава виж дали ще трака.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролка...ако са ти сменили само ремъците и са я оставили (и е на 150к) значи и идва времето... Сега в този студ - тегав мотор докато загрее, ролка останала почти без грес вътре и картинката е това което чуваш...но и зависи колко силно го чуваш....Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От хидравликата е маслото е за смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Определено трябва да си сменя ремъците и ролката.:ph34r: И след това да умувам.:dry: Колега казваш масло на хирдравликата....то сменя ли се изобщо.:huh: Колата е 1999г. D14Z3 мотор и няма климатик

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Определено трябва да си сменя ремъците и ролката.:ph34r: И след това да умувам.:dry: Колега казваш масло на хирдравликата....то сменя ли се изобщо.:huh: Колата е 1999г. D14Z3 мотор и няма климатик

Разбира се като всяко масло и то си има живот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето на хидравликата не съм го сменял още а вече 4 години я карам а преди мен кой знае още колко е карано пък нямам проблеми за сега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро проблема е в хидравличната помпа.Казвам го с оглед на дълги години опит свързан с Хонда.Дори да смени маслото,най-много шума да се увеличи.Което в никакъв случай не изключва смяната му :D Препоръчително е да се сипе оригинално хидравлично масло на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята докато си е студено винаги си има шумове :), ангренажния ремък ако е поотпуснат и докато загрее свири като гайда така че останалите ремъци не се чуват от него ама след 1-2 мин като и паднат оборотите и всичко си влиза в ред!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворихме въпроса за шум в хидравличната помпа моята леко омаслява шайбата, та въпросът ми е някой сменял ли е семерингата и лесно ли става. Семерингата я купих но не знам някоя изненада не ме ли чака като я разглобя

Редактирано от raishauer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...