Jump to content
K1r1L

ТЪРся инфо до колко коня Държи ...

Recommended Posts

Интересува ме до колко коня и налягане ще издържи тази помпа . Да знам дали ще може да се разчита на нея Някои ако може да помогне с инфо :):blink: :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кире тая помпа ако е в добра кондиция прекарва около 100 литра за час при 12 волта захранващо напрежение и 43 пси налягане в рейката.При увеличаване на налягането дебитът пада,а при увеличаване на напрежението се покачва,но пак ще ти е недостатъчен.За пример ще спомена,че помпите при повечето Хонди са 120-130 литрови при същото налягане и захранване.Правили сме Б16А2-ка със 202 кв. на колела със стоковата и помпа,без никакви признаци за таван на горивото. Моята препоръка е да забравиш за помпата от Лансър-а и да караш докъм 300 коня на мотора с твоята помпа.Тази препоръка е само и единствено,ако си абсолютно зле с парите. Препоръчителният вариант е да си вземеш едно щатско Валбро 190 или по-голямо и приключваш с помпите.В Ибей почти всичко е китайчета,които вършат работа,но не се знае кога ще издъхнат.ПС:Тва лято турбинирах 2 Б-серии и един З6-ак със сток карантии, в момента правя и една Б16-ка.Има доста фактори,които влияят,затова най-добре напиши какво целиш и ще ти помогно с преки наблюдения.ПС2:Всичките коли бяха перфектно настроени,но въпреки това имаха проблеми - много претенциозни откъм свещи и таван на буталата от около 290-300 конски сили на вала,въпреки допустимите налягания от 10 пси.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От към гориво компромис не бива да се прави че после една помпа, която струват 150лв ще ти излезе на 1500.Имам при мене 255л, 290, 310, 340л на час , но и най-малката ще ти свърши перфектна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната помпа държи много повече отколкото можеш да си представиш , тук във Варна на Дидо колата(бившата на Дарко) вече колко години се кара с мотор 250 коня на колелата с оригиналната помпа доколкото знам , и няма никакви ядове .Така че си карай с оригиналната и не си усложнявай живота допълнително.На здрава глава бинт искаш да навиваш ......

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Киро,недей да слушаш Стамен.Доста несериозно звучи това за на Дидо колата,защото аз мога да ти дам стокова помпа,която няма да захрани и Д15Б-ка.Стокова помпа ти върши работа при положение,че функционира както трябва,защото всеки знае,че няма нищо вечно.ПС:На диното се вижда,когато помпата ти е малка и се тавани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм с оригинална помпа,а с WALBRO 255......набора се е объркал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами извинявам се , бахти що си мислех че си с оригинална....Както и да е извинявам се пак .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цялата работа е в инжекторите аз му го казах на киро,не е нужно да купува за сега някоя манияшка помпа да сложи по големи инжектори и да си кара като мен със стоков регулатор вместо да рискува да издевателства над помпата с малките инжектори и регулатори.И 255 да сложи с 440 сс инжектори тези коне които иска той няма да стане смо ще съсипе работата.Като за начало си намери хубава помпа както каза марто и едни 560 630сс инжектори ,пусни си ги на малко натоварване сток налягане и си ок .След време като решиш да станеш 500 коня си купуващ една помпа като мойта бошка 044 и ще се удавиш в бензин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво аз нерзбрах какво искаш да кажеш :unsure: тя помпата си има даден дебит при дадено налягане с по голями инжектори или по малки ситуацията е същата за мен.дали с малките ще падне дебита заради налягането или с големите ще падне налягането заради дебита маи е се тая.ама пак може и аз да съм в грешка :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една и съща помпа да кажем перфектна оем помпа дава примерно 120л на час при налягане 3,2 бара ,с малките инжектори 440сс няма да се справи защото ще има недостиг на гориво,за да се компенсира този недостиг ще се наложи да се вдигне налягането на помпата от там за същото време ще пуска не 440 а 500 примерно ,но помпата ще се претоварва което не е ника добре а и всички знаем че след 4 бара инжектора му е кофти :) Затова вместо да работи на 4 бара и да пуска 500сс ,аз съветвам да си набави 560 630сс инжектори и да си запази същите стойности на налягане и дебит на помпа,така за същото време при натоварена помпа ще пусне 500 с малки ,а с големи инжектори и ненатоварена помпа 560+сс което ще му е напълно достатъчно.За мен лично това е вариянт помпата пуска 120л на час дали е с малки или големи инжектори нея не я бърка ,ще е бърка ако има много коне с огромни инжектори ,тогава 100% ще се получи пресушаване в рейката затова се слагат мощни помпи с огромен дебит ,за да се избегне това пресушаване.Може да се получи пресушаване и по друг повод въпреки че може да имаш и 1000цц инжектори и супер яка помпа като бош 044,факт е ако си с оем рейка която идва вече малка за чучурите от 1000сс,тогава на 100% пак ще има пресъхване което води до крах за двигателя,така че всичко е много навързано за многото коне,но както киро търси едни 300 коня на вала една оем помпа /ако наистина е 120л на час/ в добро състояние и едни 560 до 630сс/тези ще работят на доста малък % ако се сложат/ ще се отразят много добре на сетъпа му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса в темата е помпата при нея има само 2 вариата или става или нестава в случея нестава и готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак може да си прав аз лично незнам колко литра е помпата на ево и какви коне държи ,по скоро можем да добием представа дали става от някой чужд форум да видим със сток помпа колко коня докарват на евото,от там ще сравним и помпата на хонда и ще разберем коя е по-добра от 2те ,защото киро има и 2те :)ПП:Аз незнам и киро що се коси толкова като мога да му намеря добра помпа на безценица :)

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не се кося :lol: :lol: , просто събирам инфо иначе за помпа знам каква да взема щом ще е афтърмаркет.;) МЕрси за мненията чакам една оферта още. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...