Jump to content
FASMAN

въпрос за капачка на радиатор D17A2

Recommended Posts

Здравейте,Имам CIVIC 02 D17A2 американка и имам много шибан проблем. Преди един месец смених радиатора на колата в сервиз в началото имаше някъде въздух по системата обезвъздуших я, но се получава така, че течността в казанчето на радиатора не мърда. Мисля си че проблема ще е в капачката защото като запаля колата ми изтича течността през капачката но не знам каква капачка да си взема. Гледам по магазините на капачките за моя модел пише 108 Kpa а на моята пише 88 Kpa, а не знам в сервиза дали не са я сменили с такава и от там да ми идва проблема. Така че въпроса ми е ако някой има такава хонда да погледне каква му е капачката и да напише да знам каква да търся.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм имал проблем с тази капачка.Не знам дали ще ти е от полза това.Моята е сивик 96-та та заради тази капачка ми изхвърляше всичката вода от радиатора през разширителния съд.С евтина (10лв.) пак проблеми.С оригинална (30лв.) всичко се оправи.Тези капачки са на принципа на някаква клапа дето отваря да си дърпа вода и като има налягане да я връща пака в разширителния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

... за моя модел пише 108 Kpa а на моята пише 88 Kpa, а не знам в сервиза дали не са я сменили с такава и от там да ми идва проблема. Така че въпроса ми е ако някой има такава хонда да погледне каква му е капачката и да напише да знам каква да търся....

 

Ми ако няма точно такова купе???

Тия килопаскали на капачката ли ги пише?

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,... за моя модел пише 108 Kpa а на моята пише 88 Kpa, а не знам в сервиза дали не са я сменили с такава и от там да ми идва проблема. Така че въпроса ми е ако някой има такава хонда да погледне каква му е капачката и да напише да знам каква да търся....

Ми ако няма точно такова купе???Тия килопаскали на капачката ли ги пише?
Да на капачката ги пише ама не съм сигурен дали е моята или е сменена в сервиза.иначе на капачката пише 0.9 88KPa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм имал проблем с тази капачка.Не знам дали ще ти е от полза това.Моята е сивик 96-та та заради тази капачка ми изхвърляше всичката вода от радиатора през разширителния съд.С евтина (10лв.) пак проблеми.С оригинална (30лв.) всичко се оправи.Тези капачки са на принципа на някаква клапа дето отваря да си дърпа вода и като има налягане да я връща пака в разширителния.

Абе те всъщност са две клапи една в друга като се вдигне налягането преодолява пружината и отваря клапата към разширителя, като изгасиш колата и падне налягането през един канал през клапана и покрай гумата се връща течността обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де не може да няма поне още един американски civic във форума все пак в Пловдив съм ги изброил 3 такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...