Jump to content
NxR

D15Z6 - удря ли клапани ?

Recommended Posts

Здравейте колеги !Ремъка и ролката ми са на 83 000 км. Вече си мисля да ги сменям защото им наближава времето ...Кажете ми знае ли някой дали D15Z6 удря клапани при скъсване на ангренажа или да си карам до 100 000 без да се притеснявам ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и може ли да ми кажете ориентировъчна цена за смяната им , защото в един сервиз ми искат 80 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си ги смени при първа възможност. Цената изглежда нормална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал, че само оригиналните ремъци се карат по 100 000 км. И се чудя от къде толкова смелост в теб. За това не се прави икономия и такива сметки. Моя когато го смених на 50 000 км ремъка беше SUN и свръзката си личеше колко е разхлабена. Така, че зарежи тия 100 000 км, а го сменяй при първа възможност, защото 80 лв са нищо в сравнение с това кви пари ще дадеш са ремонт ако се скъса както си караш на 90 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той точно това пита - дали ще има щети, ако го скъса.Вен_РВ1456ВС - да разбираме ли от твойте думи, че ще има щети ? Щото и мен ме интересува :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички D серии имат защита при скъсване ангр. ремък.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: само дето ако са влязли във втек нямат. Айде друг път като не знаеш нещо да не се обаждаш неподготвен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата откъде толкова смелост да карате толкова км? аз моите ги сменям на макс 30,и ест веднага като купя колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за D15Z6 мога да посоча колега от Пловдив който скъса ремък на 45 000 км и нямаше никакви щети освен някакъв датчик който се намира при ремъка и го е счупил. Каза, че е карал с около 2000 оборота като е станала белята. НО според мен това не е гаранция, че има защита ;)Сменяйте си ремъците на 50 000 км или на 100 000, но само ако търговеца който ви ги продава гарантира за тия 100к км :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на д14-ката го късах на 6-7к и нямах никакви повреди, ама д14-ката няма втек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок обаче правилото, че не важи защитата във в-тек включва ли и икономика (д15з6), тъй като всички знаем че този в-тек е малко по различен от другите Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е във "силния" втек - гориш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...