Jump to content
hidalgo

притрисане на студен 1,7 CDTI Хонда Сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги,моля предварително да бъда извинен. Преди да отворя темата опитах с търсачката, но...признавам - затрудних се да открия информацията, която ме интересува, затова си позволих да открия нова тема. А може и да има такава, поради което с благодарност ще приема линк към такава тема!Колеги,баща ми е щастлив собственик на Хонда Сивик, 2003 г., 1,7 CDTI, хечбек. От известно време е започнала да му прави следния проблем: пали на студен старт, малко след което намалява обороти и притриса за секунда-две и отново възстановява...може да го направи повече от веднъж сутрин. Ако задържи педала на газта малко, преодолява този момент. При студен старт малко му при пушва, след което по време на ход - не. Оплаква се, че му се е случвало по време на ход при връщане на газта да падне на 1000 оборота, след което при подаване на газ (това при включена предавка) да притриса и да възстановява.Колеги, аз имам Мазда 6, 2,0 CRDI и имах относително същия проблем...с разликата, че при мен се задълбочи и гаснеше в движение при връщане на газ и...ней-неприятното беше да го прави в града на ляв завой. Както и да е, при моя дизел има един Suction Control Valve на горивната помпа, който се грижи да поддържа оптимално ниво на нафтата в помпата. Смяната на детайла ми реши проблема.Правилно ли съм се насочил? Има ли на ГНП на Хонда такъв клапан? Къде точно на помпата е? Бихте ли препоръчали от къде да го купим?Греша ли - другаде ли е проблема? Колега с подобен проблем и начина, по който ефективно го е решил?Предварително благодаря на всички отзовали се, че...иде зима:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...