Jump to content
FuckHonda

Ел. въпроси

Recommended Posts

Добър вечер имам няколко конкретни въпроса искам да си направя червено осветлението на копчетата за мъгла, халогени, реотаните и парното, обаче като включа фаровете - копчетата да светват плавно (както часовника при контакт~2 секунди) и да изгасват бавно ~2 секунди. Възможно ли е да се реализира това и как?

Самите копчета за (халогени мъгла и реотаните) имат мисля синя бленда и като навра вътре червения диот тази синята бленда няма ли да прави така светлината, че да свети различно от червено, маха ли се блендата, или ако не се маха какво + синьо = червено т.е какъв диод да сложа който с излъчваната светлина, минаваща през синя бленда, аз ще го виждам червено

 

ПП какво да ги правя тез плафони - светят ужасно слабо има ли лек за тях как е най-рентабилно и сигурно с диодна лента или само с диоди и ми се иска вътрешния плафон да светва като отключа автомобила и респективно да изгася ако го заключа. Да изгася след примерно ~40 секунди след като вляза в автомобила, и да изгася като запаля двигателя пак както при Ауди

За сега е това, след това и километража съм го замислил на 90%

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега забъркал си се с голям филм но,като прочетох всичко до край ми хрумнаха някои идеи.1.Може да си свържеш диодите към часовника за да ти светват бавно като него.2.Ако не искаш към часовника или ако не става може да стане с кондензатор.Параметрите му ще зависят от тези на диода.Като дадеш на контакт и докато се зареди кондензатора ще светнат след това.А като изгасиш докато се изтощи кондензатора ще светят.(става дума пак за някакви секунди)3.Комбинация на зелено и синьо мисля че прави червено.П.С.Завършил съм специалност електротехника ако друго те интересува питай.Надявам се да бъда полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам да питам докато си тука някои елементарни работи, които не са ми ясни

Диодите имат ли + и -

Как да ги вържа към фаровете примерно?

Знам, че се използва и съпротивление - то къде се пада по веригата и на всеки диод ли се слага съпротивлението

Какво представлява то някаква платчица или като кондензатор-цилиндрично тяло. Питам това защото да започна да си представям монтажа по копчалъците как че се осъществи

Часовника е добра идея но на неговя кондензатор няма ли да му дойдат много диодите от 3те копчета и осветлението на парното. Иначе ще се получи добре синхронно ще светват едновременно с часовника, но това означава мисля, че ако ги вържа тези работи към часовника ще светва целия интериор ако колата е на контакт.

Има ли вариант да светва като севключат фаровете и да ги синхронизирам с часовника :huh:

Какви диоди да използвам, че да не ми се набива червеното в очите с разпръскваща светлина или с точка. Аз залагам на разпръскващите, но все пак да чуем и други мнения

 

Публикувано изображение

 

 

Според тая схема зелено и синио прави резида :huh: аз съм шах вече :D

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имат + и - .Зависи какъв диод слагаш се монтира и резистор.Няма нищо общо с кондензатора.Значи на диод от тия светещите запалки се слага резистор 1кило ом.Този резистор е един вид съпротивление и ако ти е по слаб диода неможе да ти изгори.Резистора се връзва последователно към диода без значение на + или - .Резистора не е цяла платка той е еденичен елемент като кондензатора.Незнам дали часовникат е на принципа с кондензатора и немога да ти кожа дали ще му доиде в повече всичко това.Може да ги вържеш към фаровете за да не ти светят постоянно а само при включени фарове.С часовника няма смисал да ги синхронизираш според мене.Възможно е но е голям филм.Разпръскващите диоди са добра идея.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информациятаВ събота ги мятаме с един приятел, че аз нямам кураж много И ще ви опиша подробно какво ставаСамо някой да ме светне дали се маха синята бленда от копчетата или как самите копчета да светят червено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че оранжевото съчетано със синьо прави червено.Досега се рових в нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега разбрах, че червен диод през синя бленда свети ЧЕРВЕНО ! :lol::blink: скоро монтаж снимки и филми ;)

 

Обаче остана да си намеря във Варна червени диоди с разпръскваща светлина. Трудно :(

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...