Jump to content
Guest Бай Гуджан

Здравейте!

Recommended Posts

Guest Бай Гуджан

Здравейте! Доста време се чудех каква кола да си взема и най-накрая днес намерих нещо, което ми харесва. Хонда Сивик-97г., автоматик, 1.6, 115 к.с. За съжаление познанията ми за тази кола свършват до тук. Накой би ли ми казал нещо повече като данни за този автомобил. Каква "генерация" е, какъв двигател и т.н. , за да знам какво да търся и казвам при по-нататъшен ъпгрейд на колата :rolleyes: . Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

не съм аз този който може да каже много за тази кола но на кратко...това е ровер с емблема на хонда. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

не съм аз този който може да каже много за тази кола но на кратко...това  е ровер с емблема на хонда.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Това пък как го реши :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

"като е автоматик и англичанка, значи не е хонда" :rolleyes: хонда е и още как, ето малко инфо ТУК, дано ти помогне и добре дошъл ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан

А какво означава-"англичанка"? Кола правена в Англия? Това лошо ли е? По едно време мислех да си взема Ровър, но ме разубедиха. Ако сега се окаже, че пак съм попаднал на тази марка- :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

не съм аз този който може да каже много за тази кола но на кратко...това  е ровер с емблема на хонда.  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

тука много се засегнах....виж прочети някаде из нета и разгледай за Honda Domani

ето някой снимки които говорят според мен че роувър са взели всичко от нея а хонда са спечелили производство

Публикувано изображение

И забележете дръжките на вратите...вътре таблото...лайсните ....огледалата...капачката на резервоара....и нека всеки един каде кара така наречините англичанки да каже дали ги няма на тяхната кола 1 към 1 с тези....така че колега колата ти е супер.....аз лично се кефя на англичанки.....и честито

п.п. Domani се прозивежда само за Япониq!!!!!...

Публикувано изображение

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venci
Отговорено (Редактирано)

не съм аз този който може да каже много за тази кола но на кратко...това е ровер с емблема на хонда. ;) Не коментирай нещо, за което не можеш да кажеш много ;), моля! Аз не бих.Почети тук:http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Domani А за колегата Бай Гуджиан, мога само да го посъветвам да пробва... Мисля, че няма да е разочарован :rolleyes: .

Редактирано от Venci

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан

Благодаря за отговорите. Капарирах колата и сега чакам продавача да плати митото, ДДС-то и там каквото друго има и утре се надявам да я регистрирам, така че и аз се присъединявам към Вас. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

а как се води този двигател на хонда ? и на коя друга хонда се монтира?не съм искал никои да засгна това си е мое мнение :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

а как се води този двигател на хонда ? и на коя друга хонда се монтира?не съм искал никои да засгна това си е мое мнение  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

колега аз не съм кръвно обиден ;) ....ама не карам роувър....има широка гама от двигатели на тез коли...пове4ето предполагам са взети Domani щото не съм виждал повечето да се слагат на други хонди.....само ВТи-ката е двг от Интегра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

мойто мнение че колата никак не е лоша е по тежка е в сравнение с японските но е по комфортна.ако искаш да я направиш бегачка то с тази автоматична скоростна кутия няма да стане ,но пък когато е автоматик ,хората карали я преди теб няма да са и издухали двигателя :rolleyes:на състезанието в калояново се видя ,че англичанките ги няма никакви ;)а и ако искаш да и правиш някой подобрения така наречения тунинг за тях няма много неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан
Отговорено (Редактирано)

мойто мнение че колата никак не е лоша е по тежка е в сравнение с японските но е по комфортна.ако искаш да я направиш бегачка то с тази автоматична скоростна кутия няма да стане ,но пък когато е автоматик ,хората карали я преди теб няма да са и издухали двигателя :rolleyes:

на състезанието в калояново се видя ,че англичанките ги няма никакви ;)

а и ако искаш да и правиш някой подобрения така наречения тунинг за тях няма много неща.

<{POST_SNAPBACK}>

Не-е-е, не искам да бъде кой знае каква бегачка ;) -търся удобство и комфорт а и мисля, че тези 115 коня са ми достатъчни, но за какъв тунинг по натам става дума? Например фарове(ксенонови) и стопове(кристални) има ли от къде да се намерят? Редактирано от Бай Гуджан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest japan

добре дошъл в клуба на Honda Fastback ... ;) това е по-точното название на т. нар. хонди "англичанки".колата по скромното ми мнение е чудесна. Има само някои модули по електриката които са Европейски (Лукас) всички друго и най вече двигателя е Хонда :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

на състезанието в калояново се видя ,че англичанките ги няма никакви

на следващото събиране на калояново смятам да променим тая работа....и тогава ще си говорим има ли ги няма ли ги :rolleyes:....по темата няма да можеш да сложиш критални стопове щото няма просто за нея ...но ксенон и всичко останало по купето можеш да си тунинговашш...и сега някой ще каже че няма за нея....ама погледнете мойта и ми кажете дали с мерак не става всичко ;) Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан
Отговорено (Редактирано)

на следващото събиране на калояново смятам да променим тая работа....и тогава ще си говорим има ли ги няма ли ги ;)....по темата няма да можеш да сложиш критални стопове щото няма просто за нея ...но ксенон и всичко останало по купето можеш да си тунинговаш

<{POST_SNAPBACK}>

За ксенон ще ми трябват ли други фарове или в старите ще се сложат новите крушки и всичко останало, което върви с тях? Този двигател търпи ли чип тунинг и какво би било подобрението с него? Извинявам се за тези въпроси, но все още не знам кой е моя мотор и не знам какво да търся из интернет. :rolleyes: -абе.....новобранец. Така, че всякаква информация ще е добре дошла за мен и благодаря на всички обърнали ми внимание. Редактирано от Бай Гуджан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

на следващото събиране на калояново смятам да променим тая работа....и тогава ще си говорим има ли ги няма ли ги ;)....по темата няма да можеш да сложиш критални стопове щото няма просто за нея ...но ксенон и всичко останало по купето можеш да си тунинговаш

<{POST_SNAPBACK}>

За ксенон ще ми трябват ли други фарове или в старите ще се сложат новите крушки и всичко останало, което върви с тях? Този двигател търпи ли чип тунинг и какво би било подобрението с него? Извинявам се за тези въпроси, но все още не знам кой е моя мотор и не знам какво да търся из интернет. :rolleyes: -абе новобранец. Така, че всякаква информация ще е добре дошла за мен и благодаря на всички обърнали ми внимание.

<{POST_SNAPBACK}>

слагаш на тези фарове...няма нужда от нови.....чип тунинга за мен е най безсмисленото нещо за което може да дадеш 800-1000 лева....та и 500 да са....за тез пари толкова неща ще се направят по колата....двигателя ти или ще е D16B2-116k.c. или D16Y5-114k.c.....за D16-ките има доволно неща да се сменят по двигателя....но не може да се каже същото за D14-ките...такаче имаш алтернатива....а и с мерак всичко се постига...казвам от личен опит ;) Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан

А как да разбера кой от двата двигателя е. Тъпото е, че чакам пича който ми я продава да оправи митницата и колата не е при мен все още. И какво мога да сътворя с двигателя :rolleyes: ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

можеш да смениш генерацията цялата...колекторите демек и всички тръби и гърнета....бутала има ....въздушни системи....валове....ролки....много неща....регулатор на горивото......горивната релса......и т.н....нека някой друг да даде мнение че така спама.....за което модератори извенете ме :rolleyes:

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан

можеш да смениш генерацията цялата...колекторите демек и всички тръби и гърнета....бутала има ....въздушни системи....валове....ролки....много неща....регулатор на горивото......горивната релса......и т.н....нека някой друг да даде мнение че така спама.....за което модератори извенете ме :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Леле-е-е-е ми така ще сменя целия двигател, а стария какво да го правя като си е много добър ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venci
Отговорено (Редактирано)

Мойта идея е че ще имаш кола, която никой няма. Мисля,че и Мишо така смята :rolleyes: ! Пък и нямаше откъде да си купя В-тек, а не съм по чакането! И така... И въобще не съжалявам, нищо че е само 90 коня. Има време има и суап ;) ... Това беше от мен по темата.

Редактирано от Venci

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho

http://motors.listings.ebay.co.uk/Car-Part...ListingItemList

Бай Гуджан - поразглей тук пък току виж изпаднали кристални стопове :)

<{POST_SNAPBACK}>

първо се извинявам за офтопика....второ ако има кристални стопове за англичанка ще играя хоро на ръце :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

първо се извинявам за офтопика....второ ако има кристални стопове за англичанка ще играя хоро на ръце :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами пчвай да тренираш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан
:D Отказвам се от стоповете, че ще стане много хубава и после няма опазване, но мисля да сложа ксенонови фарове и парктроник за начало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...