Jump to content
iunga

honda civic cdti трудно пали

Recommended Posts

преди 4 месеца си купих хонда сивик cdti 2.2,от една автокъщапаля я там и ми запали на 3-4 оборот,казаха ми акомулатора е паднал и затова такадобре изглеждаше колата модел 2007 е tipe s ,замерихме после акомулатора добре си е ,смених му масла филтри пак същотонапълних му добре акомулатора ,никва разлика в паленетопитам едно аверче които прави диагностика,каза ми имали много електроники и много мислели докат запалятсега захладня и пак си пали по същият начин на 3 -4 оборот,а досега съм карал само дизелаци и си палят от половин оборотнякои имал ли е подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, само че аз карам Акорд 2007 2.2 дизел. Пак превърта няколко оборота преди да запали. Бях чел преди много време, че модерните автомобили го правят това заради вдигане на налягането на маслото и разнасянето му през маслените магистрали и до турбото, тоест да не се завърта хептен на сухо. Не знам колко е вярно, но няколкото дизела, които съм карал (втора кола, на приятели) и са комън рейл си палят така. Това с полувин оборот дори на новите бензини не така вече. Виж ако е карбуратор или чист дизел...той пали..когато си запали...тоест както е настроен и се възпламени горивната смес, а тук при по модерните двигатели се подава горивото тогава когато трябва да запали (или искрата своевременно). Всъщност и аз доста се зачудих в началото като подкарах колата но съм сигурен че всичко е в норми. Освен това, ако двигателя работи равномерно, без да пуши, без да тресе, тихо, плавно и меко на празен ход и без да свети нищо, ускорява мощно...и не свети никаква лампа за проблем, би трябвало да не се притесняваш.

Редактирано от Dragi4
�е цитирайте предходното мнение
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...