Jump to content
Guest bobo21

монтиране на паркотроник

Recommended Posts

Guest bobo21

Здрасти,Сериозно се замислям да си монтирам един паркотроник, след като не мога да се преборя с видимостта назад.Вижте например артикул 852475 - I5 от http://www.conrad.com50 евро струва ..Как мислите - добра идея ли е?Някой да е пробвал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mihho
Отговорено (Редактирано)

баща ми търсеше такова...аз му намерих за 70 кинта и му го сложих ...с малко помощ за кабелите....има си фреза с която да се пробият дупките в комплекта...само сла гаш на бургията и действаш.....и да лесно е :D....и при паркиране е много удобно и предпазва от нежелани срещи с твърди предмети :D

Редактирано от mihho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu
Отговорено (Редактирано)

трябва да знаеш какъв е минималният обсег от който нататък си пищи постояннопри повечето е до 50 сантиметра което лично на мен не ми върши никаква работазащото аз до толкова мога и по усетосвен това ако задната ти броня е по овална това означава че крайните сензори ще засичат в страни неща които всъщност не пречатима и линейни сензори, има и по-чувствителни с по-къс минимален обсег но са по-скъпи и като цяло тази технология е в помощ на хора които изобщо не могат да паркиратза мен най-чистото и най-точно решение е с камера но това е още по-скъпо което го обезсмисляможе и с разни огледалца но загрозяват колатаако питаш мене - най-добре си вземи няколко празни кашона и тренирай докато се научиш да паркираш колата по усет

Редактирано от XapBu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

ако питаш мене - най-добре си вземи няколко празни кашона

и тренирай докато се научиш да паркираш колата по усет

<{POST_SNAPBACK}>

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

пробвай тук;www.parktronic.data.bg02/94483410888269442 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Паркиране по усет е едно а да нямаш видимост назад е друго според мен.

За какво ми е усета, като не виждам предния капак на задната кола и трябва да гадая къде и свършва предницата ..

 

ако питаш мене - най-добре си вземи няколко празни кашона

и тренирай докато се научиш да паркираш колата по усет

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

еми точно за такъв усет говоря - като научиш габаритите на колата си можешда прецениш по околните предмети къде се намира всяка нейна част по време на движение и паркиранепреди да пуснат тези сензори за паркиране как мислиш са паркирали хората?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest churchil

по звуковите вълни :) като чуеш бум, тряс и огъване на ламарина и знаеш че трябва да спреш :) Така в студентски една мацка с опел тигра беше паркирала в една друга мацка с клио май. Беше ми мн смешно ;) Тиграта цялата смачкана защото предницата и е по-ниска и се беше навряла под клиото.А на него само задната броня огъната;) Така че вярвайте на ушите.Между другото и на мен по някой път ми е доста трудно като нямам видимост, така че парктроника може да е чудесно допълнение към усета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Venci
Отговорено (Редактирано)

И само със страничните огледала става. Аз карам от 2 месеца и си паркирам нормално. Тук често няма места за паркиране и все ми се налага да паркирам паралелно. Щом аз се научих, всеки може. Особено като нямаш избор :) . Конусите също вършат работа :) !

Редактирано от Venci

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust
Отговорено (Редактирано)

Абе парктроник си е готино, без значение дали можеш или не можеш да паркираш. За жените може би би било по-полезно за да пазят малко повече и чуждите коли ,но ... темата не мисля че е тази. Тези на конрад като ги разгледах не изглеждат лошо .... хващат от 30см до 1.8 метра , което всякаш е напълно достатъчно.Недостатъка е че при кръгли "пречки" сигнала се отразява , а при някой по-"меки" се поглъща и тогава не може да се разчита на системата.едит: аз лично бих си сложил за гъзарията , идеята е яка. Все пак преди и мобилните телефони бяха пренепрегвани в началото .... сега съм сигурен че всеки забравил телефона си се чувства като без гащи ... Има си хитринки , с които свикне ли човек се оказват извенъж много нужни :)Само дето тоя дисплей ме дразни щото със сигурност ще е грозно да си го пльоснеш на таблото ....

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Всичките паркотроници пищят, така че дисплея може и да не се курдисва на таблото :)

 

Само дето тоя дисплей ме дразни щото със сигурност ще е грозно да си го пльоснеш на таблото ....

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VTEC Inside

пробвай тук;

 

www.parktronic.data.bg

 

02/9448341

0888269442

 

:)

<{POST_SNAPBACK}>

Ти да не си с такъв? Кажи някакви впечатления ако можеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

пробвай тук;

 

www.parktronic.data.bg

 

02/9448341

0888269442

 

:)

<{POST_SNAPBACK}>

Ти да не си с такъв? Кажи някакви впечатления ако можеш :)

<{POST_SNAPBACK}>

На автосалона в София, преди месец се запознах обстойно с техния продукт и останах очарован от видяното. Тия дни ще монтирам една такава джиджавка на един нов бус и ще пиша кво е станало. :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

Тръпнем в очакване на впечатления.Аз сериозно съм на път да си сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

пробвай тук;

 

www.parktronic.data.bg

 

02/9448341

0888269442

 

:)

<{POST_SNAPBACK}>

Ти да не си с такъв? Кажи някакви впечатления ако можеш :)

<{POST_SNAPBACK}>

А ще споделиш ли какви са им цените , че звънях на обчвения телефон но никой не вдига :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious
Отговорено (Редактирано)

Разбарах им цените на тези от www.parktronic.data.bg150 лв е малкия а този с дисп. е 500 лв

Редактирано от Furious

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Разбарах им цените на тези от  www.parktronic.data.bg

150 лв е малкия  а този с дисп.  е  500 лв

<{POST_SNAPBACK}>

и малкия е с дисплей :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Функции: Системата за паркиране PS-LC1-B17-4 е устройство за откриване, алармиране, определяне на местоположението и разстоянието до препятствия при движение на автомобила на заден ход. По време на движение на автомобила назад, уреда открива препятствията и предупреждава шофьора с аудио и визуални сигнали като по този начин предпазва автомобила от повреди. Видове предупреждения:Зони на предупреждениеБезопасна зона: Това е зоната, намираща се от 2 до 1 m между бронята и препятствието.Зона за повишено внимание: Това е зоната, намираща се от 1 до 0,4 m между бронята и препятствието. Опасна зона: При разстояние от бронята до препятствието по-малко от 0.4 m. Когато препятствията са в различните зони на предупреждение, системата ви предупреждава по различен начин. Техническа информация:1) Работен волтаж: 10-28V 2) Мах. мощност: 5W3) Отчита препятствия от 0.22 м. до 2.5 м. 4) Работни режими на алармата: безшумен, 70dB и 90dB (в зависимост от близостта на препятствието).5) Работна температура: -35 ~ +80°C Този модел съдържа: 1) 1 команден модул с 1.2 м. захранващ кабел 2) 1 дигитален LCD дисплей с вградена звукова сигнализация и 6 м. кабел 3) 4 ултразвукови сензора с 2.5 м. кабел 4) Аксесоари за закрепване: 2 двойно лепящи ленти, 2 кабелни щипки и 1 свредел за монтаж.5) Упътване на Български и Английски Предимства:Голям обхват на измерване и минимална мъртва зона.Висока стабилност и надеждност, без фалшива сигнализация.Подходящо за всички модели автомобили и лесен монтаж.Работи при тежки климатични условия (проливен дъжд, сняг, силен вятър, много ниски и много високи температури). LCD дисплея с вграден зумер дава възможност на шофьора да бъде предупреден и да знае точните посока и разстояние на препятствията.http://store3.data.bg/parktronic/index_files/Page348.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

Разбарах им цените на тези от  www.parktronic.data.bg

150 лв е малкия  а този с дисп.  е  500 лв

<{POST_SNAPBACK}>

и малкия е с дисплей :)

<{POST_SNAPBACK}>

на изложението ги даваха за 120лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobo21

.. а има тайвански за по 30-40$

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има надежда да намеря парктроник с камера с вграден дисплей в огледалото и 4 сензора за около 350лв. :cool:

 

Публикувано изображение

 

ако стане врътката мога да зема още няколко за желаещите колеги :rolleyes:

 

пишете ако искате :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...