Jump to content
Wolfcry

Проблем с педала на газта

Recommended Posts

Бях чел някъде, че май се сменя жилото на газта при минаване от моно към пълна инжекция при д15б2. Взех всичко от д16у3, но жилото на газта не го смених. Сменя ли се наистина и лесно ли става?Проблемът ми се явява в това, че когато отпусна нацяло педала на газта, при натискане заяжда. Трябва да го сритам здраво, чува се едно щракване и оттам нататък си работи нормално, докато не го отпусна нацяло. С всеки изминал ден запича все повече. Идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да не сменяш жилото според мен, в момента би трябвало да ти идва по-дълго? Ако си прекарал жилото така че да образува по-голям корем и да няма остри/пречупени ъгли до макарата, то проблема не ти е в жилото, а по-скоро бих те посъветвал да си прегледаш макарата на дросела....Имал съм подобен проблем на една от Хондите при друг по-различен swap и при отпускане на газта, макарата стигаше до крайно положение в което леко заяждаше и се получаваше все едно педала на газта "залепва". Можеш да свалиш макарата, да изчистиш всичко и да и смажеш втулката вътре.....пружината също оказва влияние, изчисти я и я смажи, експериментирай и с пружината от другата макара защото са с различен брой навивки и стегнатост....Предполагам, че не ползваш стоковата ти макара....П.С> Така и така ако решиш да сваляш жилото от макарата, хубаво е да вкараш масло и в него, поне колкото можеш.....Но това е само препоръка и е по-скоро с профилактична цел....Поздрави.

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...