Jump to content
Guest TDI

New Integra Type R?

Recommended Posts

Guest TDI

Я кажете някакви характериситки че нещо немога да намеря, цена, мощност такива неща ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

2.0 Два разпределителни вала и 220 конски сили.с 20 повецхе от сивик тайп Р и затова това животно ще се продава само в щатите и япония:angry:толкова знам аз за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

Абе къв е проблема че само в САЩ ?? ако имаш пари за него ще се бракнеш зс още 3-4к за да я докарат до тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TDI

0-100 6sec така четох...че то не е много бързо кво....ама много ми харесва поече от Сивика дори от С2000 :) А кви пари е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

"Новата" Integra отдавна не е чак толкова "НОВА" :) Вече стана на близо 3 години модел !!!

 

Иначе е с K20A мотора, същия (както и трансмисията) който се ползва и в Civic TYPE R-а, с тази разлика че за Япония е 220 к.с., докато за Civic Type R-а (също за Японския пазар) е "само" 215 k.s. ;):)

 

За Сев. Америка автомобила се продава под името "Acura RSX Тype-S" и е 200к.с. (точно толкова, колкото е и Civic TYPE R-а за ЕВРОПА).

 

Обаче, Интегра 4-а генерация TYPE R (DC5) НЕ се предлага за Европа (както и Civic TYPE R НЕ се предлага за САЩ). До колкото знам, това е един вид "фирмена политика" - Хонда НЕ са искали да предлагат тези двата автомобила едновременно на един и същи пазар (с изключение на ЯПОНСКИЯ ;) ), за да НЕ се получи конкуренция по между им :)!!! Все пак, и двата автомобила разполагат с един и същи мотор и трансмисия и са близки по дин. характеристики и корпорацията е решила: ЗА Европа ще се предлага САМО CIVIC TYPE R, а за САЩ ще се предлага ACURA RSX-S (т.е. Integra TYPE R) както и "Сivic Si" което е "орязана" версия на Type R-а.

Е, все пак може да се срещне Integra TYPE R (DC5) И в Европа - в Англия примерно манияците си ги вкарват директно от Япония.....

 

PS: в едно издание четох че, ВЪПРЕКИ че въпросната Интегра и Civic TYPE R имат един и същ мотор и трансмисия и общо взето еднакви характеристики, като поведение, като управление те НЯМАТ нищо еднакво !!! Казват, че Honda Motor с INTEGRA TYPE R (DC5) са направили нещо уникално - ПЕРФЕКТНИЯТ автомобил с предно предаване !!! На тестове, казват че този автомобил почти няма т.нар. "understeer" (т.е. занасяне на предницата) - имал супер точно и прецизно управление, НЯМАЛО друг такъв автомобил с предно предаване с който да се влезе с определена скорост и той да се чувства така уверено и стабилно ! Дори бяха споменали че "handling"-а на тази кола е по-добър и от на S2000 и дори (забележете !!!) от на NSX !!!:):):) Казваха че Сивика, въпреки че е със същия мотор просто НЕ може да се сравни с Интеграта !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

По една щастлива случаиност аз мога да внеса Интегра ТИП-С на ентусиастите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

По една щастлива случаиност аз мога да внеса Интегра ТИП-С на ентусиастите :)

Я пак ? Че звучи като сън... :-)))Дали ще видим наживо ЗВЯРА?!?!?!?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

По една щастлива случаиност аз мога да внеса Интегра ТИП-С на ентусиастите :)

...КАКВИ ПАРИ ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TDI

И аз това питам какви пари ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0
Отговорено (Редактирано)

Ще поръчам на брат ми да пита.За чисто нова ли става въпрос??

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko
Отговорено (Редактирано)

след една малка справка:за кола с 200 коня без ЕУРО1 от 2001г. се плаща: 13477.3лвкоето ми се струва не е никак малка сума, която трябва да се плати на милата ни родинаи аз много се кефя на тази кола, но като добавиш и транспорта от САЩ...работата става доста дебела, достъпна само за сериозни МАНИЯЦИ :)P.S.: в ebay.com има доста обяви за Acura RSX и цените са доста добри...но щатите са доста далеко

Редактирано от emko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sand0

САЩ са приблизително на 3000$ от България :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

daje mai e kum 1000 1500 $

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Абе тя верно е за маняци , ама манияци с МНООООООГО дълбок джоб :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Относно управлението!Липсата на двойна ключица при новия Сивик си казва тежката дума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest R1cerBoy

Много ме е яд, че се налагат толкова жестоки мита на японските коли ... и това е направено само за да си продават колите гнусните европейци ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TDI

"Новата" Integra отдавна не е чак толкова "НОВА" :) Вече стана на близо 3 години модел !!!

Незнам кое не и е новото аз говора за модел 2004 е тука пишеhttp://www.batfa.com/new_car_honda_integra_type_r.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Незнам кое не и е новото аз говора за модел 2004 е тука пишеhttp://www.batfa.com/new_car_honda_integra_type_r.htm

Както вече казах, този, СЪЩИЯ модел Integra 4-a генерация TYPE R (модел на щасито: DС5) излезна на пазара още края на 2001-а година !!! От тогава до ден днешен се произвежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...