Jump to content
Reload

Въпрос за мотор на CRX!

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

Става въпрос за следния мотор:

B16A1159516MPFI81 x 77.4DOHCVTEC89-92Civic VT / CRX VT

 

Разполагам с такъв мотор и скоростна кутия към него.Доколкото ми казаха този мотор и кутия могат да се монтират САМО и ЕДИНСТВЕНО във версиите на CRX и Civic VT.

Вярно ли е, че този мотор не може да се монтира на друга модификация CRX - например 124 или 133 к.с версии?

 

Бихте ли ми казали и разликата каква е между купетата с различни коне? Публикувано изображение

 

Благодаря Ви!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от най-запознатите но до колкото съм чел, няма такъв проблем. Може да има преправяния но едва ли са сериозни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега.До колкото хващам замисъла от написаното от теб по горе,мислиш за суап на б16а1 в црх с мотор д16а9 или д16з5.Няма да имаш проблеми да вкараш мотора в коша ,но ти трябва и инсталацията на б16а1 и екуто.Относно купетата на рекса те са еднаквино имат малки разлики като на пример на предната броня мигачите ,предния капак,седалките,корите на вратите ,километража и др.Самия мотор става и на 5г. ,6г. сивик и на делсол и на англииски сивик но с кутия от б16а2.Разликата е в тампоните за захващането на кутията.Няма да ти давам линкове ,просто прегледаи раздел проекти ,там прочети за суап на мотори на црх,също и в раздела за тунинг има доста интересни неща за четене написани много грамотно.Поздрави,и не се плаши да се хвърлиш в далбоката вода.

Редактирано от tony_asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема ще разбереш къде и какво ще се наложи да преправяш ...http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=65329&pid=1057236383&st=0entry1057236383

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема ще разбереш къде и какво ще се наложи да преправяш ...http://forums.hondab...entry1057236383

Само да уточним,колегата в показаната тема е направил суап на рекса с б18с4 и кутията му е с две хидравлични помпи.При б16а1 кутията си е с жило и няма да се наложи преправяне.Иначе това е пътя. Редактирано от tony_asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързата реакция и полезните линкове!

Определено ще са полезни! Така сега ще напиша за какво иде реч, за да придобиете представа Публикувано изображение

Моторът който е наличен в чужбина е vtec EE8 150 к.с - имайте предвид (моите и на състезателката) ограничени технически познания, а и това че автомобилът няма да бъде каран на пътя и регистриран изобщо. Ще се преправи за нуждите на местен шампионат, където колата ще се разкости основно от ламарините до мотора. Отпред ще остане само мотора и разни други чарколяци, а каквото може ще бъде изместено отзад. Не ме питайте как става!

 

Само, за да съм сигурен, че правилно съм разбрал - мога да закупя да кажем купе на CRX с 133 коня версията и механиците да вмъкнат там витек зверчето в него, защото в чужбина намирането на такава кола е рядкост и струва скъпо. Видях общо взето какво се преправя от линка на колегата и не виждам особени затруднения да е срещнал....

 

Това е :) Отново ще съм Ви благодарен за помощта. Идеята е да сме сигурни, че суапа е възможен, за да купим само купето, тъй като има изгодни обяви близо до нас.....например автомобил 133 коня с пукнат блок на двигателя, който е окомплектовам изцяло http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11314183136016276&f1=details

 

Благодаря Ви и по-здрави!

 

Публикувано изображение

Редактирано от Reload

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено задната пета на скоростната кутия е по трудна за докарване,ако мотора е оборудван изцяло другото е по лесно.До колкото разбрах ще се дава здраво газ помисли или по точно хората които ще слагат мотора как да го спънат от предната страна защото само на 3 тампона не е толкова надеждно.Успех с проекта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например автомобил 133 коня с пукнат блок на двигателя, който е окомплектовам изцяло http://nfs.mobile.bg...6276&f1=details

Обявата е за двигател, не за автомобил. Само да вметна, такова нещо като "автомобил 133 коня" не бях чувал.Успех с проекта! Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...