Jump to content
ZAPPA

Относно джанти за Прелюд 4ген.

Recommended Posts

Колеги, става въпрос за Прелюд 4ген. 4WS и комплект джанти 17” / 7J . Оказа се, че две са с ЕТ38, а другите две – ЕТ48. Заводското разстояние между предните колела на прелюда е 1525мм., а това между задните e 1515мм.,т.е. -1см.на задния мост. Ако сложа ЕТ48 отпред, а ЕТ38 отзад, ще се получи +1см на задния мост. Въпроса е към компетентните, какво ще е поведението на колата, стабилността в завои и т.н. Акцентирам, че е с 4WS! Няма възможност да направя практически тест, затова ми се иска да поразсъждаваме.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и аз да не съм разбрал, правилно, но при разлика -10мм в задния мост и при разлика +10мм в джантите които ще сложиш отзад, няма ли да означава че линията на предния и задния мост ще съвпаднат, т.е. разлика 0 мм?Защо си написал, че "ще се получи +1см на задния мост"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и аз да не съм разбрал, правилно, но при разлика -10мм в задния мост и при разлика +10мм в джантите които ще сложиш отзад, няма ли да означава че линията на предния и задния мост ще съвпаднат, т.е. разлика 0 мм?Защо си написал, че "ще се получи +1см на задния мост"?

1525мм-1515мм = 10мм(т.е. предното колело заводски е с 0.5см.по- изхвърлено встрани)ЕТ48(отпред)-ЕТ38(отзад) = 10мм(т.е. задната джанта ще е изхвърлена с 1см. встрани) Разликата е +0.5 на задно колело, умножено по 2 равно на +1см. за задния мост спрямо предния. Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ефекта трябва да е леко увеличение на радиуса на завиване и минимално недозавиване в завои. Едва ли ще усетиш каквото и да било. Може и да не съм прав.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...