Jump to content
djvsk

Потънал сиединител Civic 5 coupe

Recommended Posts

Здравеийте колеги искам да ви помоля за малко помощ, както карах леко ми потъна сиединителя , и след това направо се лепна до долу . Мисля 4е е помпата но нямам теч никъде, единствено малко ми е омаслено на саединителя. Приемам всякъкви съвети:) благодаря предварително. Колата е civic 5 ген. цоупе 1,5 16v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не виждаш теч от вьн значи горната помпа ти е текла вьтре в купето при педалите. Провери дали не е омаслено там кьдето влиза лосчето на помпата вьтре в купето. На предишната кола така ми течеше 3 години и само доливах един ,два пьти  в годината. Накрая я смених. Цената на горната помпа беше около 70лв. Почти сьм сигурен че ако долееш масло и я обевьздушиш ще си работи още дьлго време . При обевьздушаването педала ще го врьщаш ти на рька докато има вьздух в системата.Да не те притеснява това.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не виждаш теч от вьн значи горната помпа ти е текла вьтре в купето при педалите. Провери дали не е омаслено там кьдето влиза лосчето на помпата вьтре в купето. На предишната кола така ми течеше 3 години и само доливах един ,два пьти в годината. Накрая я смених. Цената на горната помпа беше около 70лв. Почти сьм сигурен че ако долееш масло и я обевьздушиш ще си работи още дьлго време . При обевьздушаването педала ще го врьщаш ти на рька докато има вьздух в системата.Да не те притеснява това.

да лостчето е леко омаслено от жътре на купето , иначе казанчето ми е почти пално , значи да пробжам да долея и да обезвъздуша, само искам да те питам като нямам никакъв ход на съединитела само на рака да го издарпвам така ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се втвърди на ръка и после рязко с крак докъто някой ти твива пробкатаНо си смени горната помпа тръгнала ли е връщане няма!Само си представи че си сам на път или в кръстовище!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гасиш мотора, 1-ва, палиш и всичката газ... за кръстовището! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гасиш мотора, 1-ва, палиш и всичката газ... за кръстовището! :P

хаха дам това ми е познато :D :D :D много благодаря за помоща , ще пияа какшо е станало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че ти е почти пьлно казанчето  а ти е пропаднал педала. Аз си помислих че ти е пропаднал защото е останал сьединителя без течност и за това е гльтнал вьздух. Ако е имал течност и е пропаднал значи няма да се обевьздуши защото може да се е обьрнала гумичката. За това по добре си купи нова помпа горна за 70лв както казах по горе и ремонтен комлект за долната който струва 20лв и включва бутало с гумичките ,пружина и маншон. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си поръчах от САЩ (поръчките) горна помпа за съединител, около 200лв излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта помпа си я свалих и разглобих, купих си гумички от(ул."Козлодуй" гр.София) за 10лв.. Смених си гумичките на помпата и всичко заспа ;),теча в купето спря :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги :) смених помпата но сега искам да си оправя старата. Кажете от каде да си взема ремонтен комплект и стрували си ? И каква цена е де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...