Jump to content
ddimitrov7

проблеми с хидравлична реика 5г.хеч 1994г

Recommended Posts

колеги помагайте ,рейката ми протече от гумените пръстени .Занесох я в сервиз,разглобиха я ,смениха въпросните пръстени ,поставиха я отново на колата наляха масло обезвъздушиха я,теча спря,волана се върти добре но като загася двигателя се появява луфт с причукване като вътя ляво-дясно,при запален двигател този луфт не се усеща.Отваряха я отново и ми твърдят че всичко е зглобено добре и не виждат причина за този луфт/но аз не им вярвам/сигурно това е първата рейка която отварят,пробваха с натягане на гребена към червяка от голямата гайка но промяната беше-по-трудно въртящ се волан,а луфта с причукването си остана след което я охлабиха отново.Някой имал лие такъв проблим и може ли да ми помогне-Благодаря предварително.Искам да добавя че кормилните накрайници вътрешни и външни са нови и карето накормилния прът е проверено.

Редактирано от ddimitrov7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги помагайте ,рейката ми протече от гумените пръстени .Занесох я в сервиз,разглобиха я ,смениха въпросните пръстени ,поставиха я отново на колата наляха масло обезвъздушиха я,теча спря,волана се върти добре но като загася двигателя се появява луфт с причукване като вътя ляво-дясно,при запален двигател този луфт не се усеща.Отваряха я отново и ми твърдят че всичко е зглобено добре и не виждат причина за този луфт/но аз не им вярвам/сигурно това е първата рейка която отварят,пробваха с натягане на гребена към червяка от голямата гайка но промяната беше-по-трудно въртящ се волан,а луфта с причукването си остана след което я охлабиха отново.Някой имал лие такъв проблим и може ли да ми помогне-Благодаря предварително.Искам да добавя че кормилните накрайници вътрешни и външни са нови и карето накормилния прът е проверено.

Колега , може би трябва да погледнеш нещо друго по-окачването на автомобила си ! Например горни или долни шарнири , носачи и т.н. ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...волана се върти добре но като загася двигателя се появява луфт с причукване като вътя ляво-дясно,при запален двигател този луфт не се усеща.

 

Нормално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...