Jump to content
R_Panayotov

Оглед на кола във Варна

Recommended Posts

Колеги от Велико Търново съм , а Сивика е варненски. Кажете как ви струва колатаСивик

Редактирано от R_Panayotov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На външен вид изглежда прилично поне на тези снимки, но трябва да се погледне как е и под капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пръв поглед виждам,че е със седалки от 6ta генерация.понеже незнам дали си наясно,6ta ген. е следващия модел сивик.обикновенно тозi цвят са 1.3 мотор,демек най малкия.няма хидравлика,няма климатик.салона ще е шарен,ще правиш маневри по трудно,ще съжаляваш,че си я взел без климатк и след няколко месеца ще решиш да сменяш главата :blink::blink::blink: .има и един плюс-голямото барче,което е много търсено и ценно.иначе като цяло изглежда добре. ;) моя съвет е: да си потърсиш поне 1.5 мотора и да е с климатик.не че неможиш да си закупиш след време всичко,което ти липсва,хидравлика,климатик и т.н.,но по добре мисли на време :(p.s.ся като е погледнах пак,видях че е с оборотомер.може и 90 коня мотора да е,не най малкия-75

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа , че колата е 1.5 16в (90 коня) , за серво...не се сетих да питам . Има ли възможност да нямат с този мотор ? На външен вид бива, момчето което я продава каза ,че няма ръжди и е сменил доста неща. Не бутала масло, но кой пък би ми казал ,че бута ;) Какви слаби места има 5-та генерация , понеже не съм много в час с нещата , но някакси 5-та и 6-та генерация ме влекат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари бу струвало евентуална смяна на сегментите или добавянето на клима. Много рядко срещам обява на 5-та генерация с клима и то за под 2000 лв , а бюджета ми не надхвърля тези пари за жалост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом е 90 коня има хидравлика.слаби места няма.руждата ги похапва,че са старички.возията е малко в дивия.мотора е много икономичен и пъргав.задни тампони,рейка,слаба светлина на таблото.с това може да имаш проблеми.на тоя мотор хубавото му е,че става перфектно с обикновенна газова.сегменти -90-100-120zavisi как ги намериш.смяна около 150 лв. климатик okolo500 лв,монтажа не е за всеки.дали ще го намериш обаче.за 5та генерация има изписано всичкo,разтърси се из форумаи да вземеш да слизаш от тоя seat,че после ще е яд :D

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика не е чак толкова голяма болка за мен ;) И тая щайга дето карам сега не е климатизирана , но 75 коня на газ...нямат много душа :) А хондата живот и здраве да се сдобия с такава ще ми е повечко градска колица. За дълго и за икономия бащата има какво да предложи :) Возих се в 5-та генерация но 1.4 (90) . А 1.5 е моно и при евентуална газова ще се мине по-тънко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в 5та ген моторите са

1.3-75 коня,1.5-90konq,1.6-125 коня,1.6-160 коня двuвълkов мотор.т.нар dohc.

1.4-90 коня няма в 5 та.има в 6tа

 

d15z1 много рядък-92 коня

d15b7 само в купето на 5та ген

моя майстор се бъзикаше,че d15b2 била с най съвършенната моно инжекция.била почти инжекион.ся кат се замисла не е било бъзик

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво означение по блока трябва дагледам ако търся 1.5 16в (90) ?А за 1.4 и аз знам ,че няма , но явно е с друг мотор :rolleyes:

Редактирано от R_Panayotov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм виждал 2 такива сивика хеч с D15B2, които нямат хидравлика... А на блока гледаш да пише D15B2

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в обявата не пише дали има серво. Да предположим ,че няма. Възможна ли е някаква интервенция за поставянето на такова или да продължавам да си следя обявите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dufosvti2: Да има и 1.3 ( аз карам такава), но има и д15, и д16. Моята има пълен ел. пакет, хидравлика и си върви прилично. Вярно е, няма климатик, но аз колата не съм я взел заради климатика, а за това, че ме кефи. А и всички знаем колко бута от мощността климатика. Така, че и д16 да вземеш вървенето на климатик няма нищо общо с това без (далеч съм от мисълта, че не е нужен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво има колег,неразбирам. :blink: относно климатика,колко мошност да бута.а и кой говори за мошност в д 15ка.като иска някои мошност взима голям мотор,нали така. ;) всеки си има приоритети.аз предпочитам да си карам на газ всеки ден,даже мога да кажа,че не слизам от колата.и ми е кеф да си пусна климатика. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика не е чак толкова голяма загуба мисля и то като караш градско на не много дълги разстояния. За сервото не казахте нищо :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е,цялата интервенция около поставянето на хидравлика ще ти коства между 200-400 лева с монтаж и всичко необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 е едно , а 400 съвсем друго :) Мерси все пак за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не купуваш нови части,зависи за колко ще се спазариш,някой продават всичко за 100 лева други за 300 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...