Jump to content
Flexxx

honda civic 1.4 75ph

Recommended Posts

Колеги чувам шум.....като натисна съединител до края шума изчезва....съмнявам се за лагера ............... може ли да стане нещо ...ако не го сменям ... и какво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичния вал на скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам същият проблем. Появи се наскоро май... доста ли е сложна операцията за сменяването?

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лагер на първичния вал на скоростната кутия.

Мисля че колегата е прав.На моята от 3 години се чува леко и за сега не се е усилило. Редактирано от Kalpavoto_ku4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах и аз същия проблем,карах така няколко месеца,нямаше нищо станало след това"слава богу" :rolleyes: след това отидох на сервиз и ми го направиха за не по-малко от 2-а часа...след това шума изчезна. :) но колкото по-навреме се иде да се оправи,толкова е по-добре(препоръчително мое мнение :rolleyes: )...... а колкото до цената....не е нито малко,нито много висока... ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичния вал на скоростната кутия.

е тва пък какво общо има ? след като натиста съединитела шума изчезва като го пусна румоли ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждаваи,че е аксиален лагер(понеже мисля,че натам ти отива логиката),тои стърже при натискане на съединител.Колегата е прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм точно за аксялния лагер,защото не веднъж ми се е случвало и не само на хондата.Ако е на първичния вал,шумът си го има постоянно и с натискането на съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карах д15б2 със такъв проблем достра време и я напъвах много, но нишо не се слочи след което продадох двигателя. до колкото съм разговарял с други колеги и маистори съм достигнал до извода че почти няма шанс да случи нищо по опасно но ако те дразни има голяма гимнастика която ще ти излезе повече от 300 лв, доста често лагерите на кутиите вият и щом спира след натискане на съединителя ти давам гаранция че е там проблема. Ако имаш сега финансова възможност отивай на майстор, ако ли пък не карай така няма да имаш проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм питал майтори за тоя звук,и ми казаха че тоя лагер дето вие може да надживее колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер трябва да е. А самата смяна на сьединителя при свестен майстор,не е кой знае колко пари,стига да не се изхвьрляш сьс сьединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм точно за аксялния лагер,защото не веднъж ми се е случвало и не само на хондата.Ако е на първичния вал,шумът си го има постоянно и с натискането на съединителя.

Бегай бе, сериозно ли го мислиш??? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай и карай тоя лагер като се чува няма да се счупи. Ако не те дразни не му се занимавай като стане за смяна съединителя тогава и лагера иначе само ще се набуташ с кинти без да има смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Cuvic

Аз искам да попитам за друго имам сивик 6 генерация 90 кс и неми е много ясно но ще издържи ли купето на двигател от прелюд 2.2-2.3 но не говориме за 185 или 200 кс , а за смяна на изпускателната всмукателната система смяна на бутала , валове , сегменти и поставяне на 2 турбо компресора и говоря за около 3 бара не зная до колко точно конски сили ще се докара сивика ама има ли смисал изобщо да хварлям пари защото съм много амбициран да го докарам около 300 кс Сивичето БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагер на първичния вал на скоростната кутия.

 

Хич да не ти пука ... във началото когато е взех , много ме дразнеше този шум , не можех да спя от притеснение , че ще е нещо сериозно ... и все нямах пари да отидя на майстор да погледне ... а вече толкова време мина мисля че колегите са прави ... този лагер ще натживее колата ... мене пък друго ме притеснява , имам на таблото една жълта лампичка дето като светне след известно време и не иска да изгасне ... идея си нямам за какво е и какъв проблем може да ми докара ... Публикувано изображение изобразено е нещо като цилиндърче с перки отпред Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Редактирано от xakepa_cz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...