Jump to content
Essential

Широколентова ламбда сонда

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, почетох и срещнах доста различни мнения по въпроса относно мястото за поставяне на сондата. На места препоръчват непосредствено след трубината, други 12 - 18 инча след турбината, треди чак след картера преди меката връзка? Какво е мнението ви и опита ви? Къде бихте ме посъветвали да поставя сондата така, че максимално да я предпазя(казват, че поставена непосредствено след турбината или на колектора от топлината бързо се скапвала) и да служи дъло и коректно сондата?Благодаря.

Редактирано от Essential

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в указанието от производителя пише,даже препоръчват и под какъв ъгъл да се бодне.Да, има и фабрични турбо коли на които сондата е забодена веднага след турбото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоя случай около 20 сантиметра.За коли с голямо налягане, специфични горива и прочие може да прочетеш в указанието - за 330-350 дето си дал за подобен инструмент трябва да има указание в кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пише поне 36 инча след турбината и наклон от поне 10 градуса. Демек ако я сложа след картера и я сложа перпендикулярно на тръбата, на хоризонта би трябвало всичко да ми е ОК нали така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По принцип е така, да. Но имай в предвид, че работната температура на сондата е 900 градуса.Аз имах същото чудене като теб, къде да я сложа, нагоре или надолу, да не би да изгори, и да го отнеса, без време ...Най-накрая, я завих на оригиналното място на старата сонда, което се намира (при мен), "на педя" от изхода на турбото (20 см). Мога и снимка да ти пратя, за по- нагледно.И така вече 6 месеца, "моя кочан", все още се "пържи" на адския огън, точно след турбото и, не е хвърлила топа. Доверявайки се на заводското място, а не на това, което пиши в инструкцията й.

Редактирано от Stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма заводско място, колата се доработва... дай ми снимка тук или на take.it.easy@abv.bgБлагодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...