Jump to content

Recommended Posts

Колеги, изчетох всички теми по въпроса с пропадането на оборотите и докъде стигнах:първото което направих - смених си свещите с каталожните НЖКвторо - почистих дросела, но без да го свалям отгоре отгоререзултат никакъвтрето - разглобих го, почистих го много добре отвсякъде, направо го лъснахчетвърто - свалих и ИАЦВ-то и него го лъснах та светнаПроблемът си стои. Колата има газов инжекцион, но оборотите пропадат и на газ и на бензин, на газ повече отколкото на бензин. Дразнещото в случая е, че не го прави всеки път. Пропадат при определени условия, които не мога да ги засека все още, но ми се струва, че пропадат примерно когато работи перката на радиатора за охлаждане и при вкл. климатик. Та след всички тези интервенции се замислих дали проблемът не е по токовете някъде, а не от IACV, защото ако беше от клапана би следвало да го прави всеки път. А ако ми е вярна теорията, че оборотите пропадат, когато се вкл. перката на охлаждането и при вкл. климатик, то би следвало проблема да е в токовете някъде, защото тогава доста се увеличава консумацията.Това, което ме притеснява в случая е, че при пропадането на оборотите, поради моментното достигане на ниски стойности на оборотите ми изключва компресорът на климатика, след което се включва сам след 1 секунда след като се нормализират оборотите? Това преключване на компресора опасно ли е за него?Благодаря ви предварително и се извинявам пак за баналната тема, но вече вдигнах ръце от тези обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен също ми падат оборотите когато се включва перката. После (1-2 секунди) се нормализират.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барал ли си делкото ?Имах същия проблем ,като вкл. повече консуматори , пропадаха от време на време и седяха мн ниски , след центровка на делкото се оправи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега и аз имам този проблем......пише че почистването на FITV фитв е решениетонамира се под дроселовата клапа и през него минава антифриз пробвай и след като го изчистиш пиши за резултати.Само него ми остана да чистя и аз като тебе сичко съм чистил. само това не съмпоздрави

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и FITV да е, ама само ако мотора е студен, което в случая не е така. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барал ли си делкото ?Имах същия проблем ,като вкл. повече консуматори , пропадаха от време на време и седяха мн ниски , след центровка на делкото се оправи :)

Какво направи колега? Даде малко повече аванс на деокото и се оправи ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами майсторът, с когото чистихме IACV-o бара и нещо по делкото (криви го нагоре надолу, не знам какво точно, че не разбирам) и пак си пропадат. Не съм сменял кабелите на свещите, възможно ли е да е от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си капачката и палеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем когато е вкл. климатика (но не и с перката на радиатора). Когато карам на климатик в града и често изключвам от скорост - оборотите пропадат и се нормализират. Много е гадно щото колата притриса.Не съм чистил IACV или дросел/интейк, но пък свещите, кабелите, капачката и палеца ми са ОК. Понякога като я паля когато е загряла се получава това пропадане и то няколко пъти в първите секунди докато се нормализира.Като говорих с johnyboy преди време той предположи, че може и ламбдата да прави мизерии щом не е абсолютно всеки път при палене на загряла кола. Може би пак сондата е заподозряна при пропадането с включен климатик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...