Jump to content
Guest trick

Разход на VTI

Recommended Posts

Guest trick

Здравейте, искам питам малко витек колегите.... абе нещо много нереално малко ми харчи.. 5.5 на 100 градско (с много внимателно каране де до 2500 -2800 оборота). При вас така ли е? Иначе при нормално (над 6000 !!! ) ми се качва около 13 и това ли е нормално? :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Аз мисля, че не е възможно виж като я галиш така да даде 8 но 5,5 за градско !!! :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

Ми направих следното : Оставих я без бензин(неможеше да запали) сипах 1 литър и карах около 20 км. .... знам ли ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Ми направих следното : Оставих я без бензин(неможеше да запали) сипах 1 литър и карах около 20 км. .... знам ли ...

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен е имало някакви остатъци, които като си раздвижил колата са били засмукани от помпата ...

 

Колегите много пъти са казвали че най-сигурно се мери с две последователни пълнения на резервоара до горе, като така си виждаш пробега и изгореното.

 

Това с уж празния резервоар не е много сигурно - един приятел с Орел Кадет му свършил бензина из Родопите, чудил се какво да прави, накрая някой го избъзикал да кара на задна нагоре по баира и ... станало, успял да се оправи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

Да бе явно има нещо аз затова и питам защото ми се видя нереално малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

това с 20-те километра си е неточна работа ... пробвай с 2000 и сметни колко си сипвал за това каране после вий на око колко ти е останало и ще получиш сметката с 0,1-0,2л грешка което си е добре .. но не те знам как ще задържиш тая Vti-ка на под 3К оборота толкова време : :( то това си е невъзможно ...ще се увлечеш ще ти потъне педала на газта и докато се усетиш еи я на 7К :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Това с 5,5/100 е НЕВЪЗМОЖНОМоята кола съм я засичал на магистралатаЗаредих до горе точно преди да се кача на магистралата и после пак до горе точно след 100км на друга бензиностанция , преди отбивката за Пазарджиксъс средна скорост 125-130 ми даде 6,37Другите 100км са ми през Пазарджик и покрай язоворите в посока Девин, там се гонихме с 1 приятел и после като заредих пак до горе ми даде 7,36/100За градското немога да кажа ,но не е по-малко :huh:

Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

5,5 е малко но мойта ВТИ гореше средно 7-7,5 като градско по бавно, а извън градско с доста подаване на газта. Разход се мери винаги пълно - пълно, но да знаеш че пистолета изключва, и след това в продължение на 10-ина минути зареждаш малко-помалко и събира още 6-7 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASUSfen
Отговорено (Редактирано)

Разход се мери винаги пълно - пълно

<{POST_SNAPBACK}>

:huh:

 

... но да знаеш че пистолета изключва, и след това в продължение на 10-ина минути зареждаш малко-помалко и събира още 6-7 литра.

<{POST_SNAPBACK}>

:( Редактирано от ASUSfen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

Д16а9 Х-а ми даде точно 6.5л. извън градско и с преминаване през Прохода на Републиката ,когато ходих на националната при това с 98н :( Незнам от къде ги докарвате тези разходи под 6/100 сигурно се кара само по инерция :) знам ли?Да не говорим за градско,винаги пълна до горе и ми дава точно 10/100 :huh: как се кара кола с такъв мотор до 3К об.?Нещо май си разтягаме ластици тук :P а!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf
Отговорено (Редактирано)

бах мааа му. Само мойта ли харчи 17-19 на 100 градско при тва 98... :huh: Верно леко каране не вижда ама чак пък толко...

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

Пълен до пълен -тва е истината......тоя разход е нереален тва не икономична кола все пак среден без да й мислиш само за икн. около 12-13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

А най-забавното е че имам и проблем с ламбда сондатата (свети ми на таблото) :huh: напрао незнам кво и става на тая кола :( . Мерси за отговорите ще пробвам "пълно пълно".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bullet
Отговорено (Редактирано)

много нереално малко ми харчи.. 5.5 на 100 градско

Абе направо си е супер[/ COLOR] нереално :huh: Редактирано от bullet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

бах мааа му. Само мойта ли харчи 17-19 на 100 градско при тва 98...  :P

Верно леко каране не вижда ама чак пък толко...

<{POST_SNAPBACK}>

:)

А-ха-ха-аааааааа ;) А аз си мислех че съм най големия душманин(13-15) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

Пълен до пълен -тва е истината......тоя разход е нереален тва не икономична кола все пак среден без да й мислиш само за икн. около 12-13

<{POST_SNAPBACK}>

:) И според мен колкото и да се гали по-малко от 10 е нереално! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

И предната и тая под 10 градско не мога да ги сваля ;) Извънградско по4ти съ6тата работа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VTEC Inside

И аз мисля че пълно до пълно е най-добре обаче я да ви питам ако ви тече резервоара при пълнене до горе кво прайте а :D:(:rolleyes::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

:rolleyes: И според мен колкото и да се гали по-малко от 10 е нереално! :D

<{POST_SNAPBACK}>

 

Преди като карах CRX-са като го галех с непостоянно пускане на в-тека ми падаше на 9ка че и няколко сантиметра надолу :( а при каквото и да е било ръчкане над 10 не ми даваше.За извънградско 6.5-при около 120-40 и към 7 ако ги държа 140-50-60 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Това според мен е перфектното описание колко гори хонда. Мойта се държи по абсолютно същия начин с допълнението че градския разход може да се смъкне още малко при много галене ( за справка - Демон-а)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shestia

:lol: И според мен колкото и да се гали по-малко от 10 е нереално! :D

<{POST_SNAPBACK}>

 

Преди като карах CRX-са като го галех с непостоянно пускане на в-тека ми падаше на 9ка че и няколко сантиметра надолу :D а при каквото и да е било ръчкане над 10 не ми даваше.За извънградско 6.5-при около 120-40 и към 7 ако ги държа 140-50-60 :D

<{POST_SNAPBACK}>

Црх-а е 700-750 кила май, а сивика е по-тежък, това си оказва влияние. Между другото сега с турболирания сивик имаш ли вече подобен баланс да сравниме кое колко?! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Skok4o

То зависи и в кой град си засичал щото в София много светофари и голямо чакане по тях по някой път при нас са само :lol::D:D 2 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick
Отговорено (Редактирано)

То зависи и в кой град си засичал щото в София много светофари и голямо чакане по тях по някой път при нас са само   :lol:  :D  :D 2 :D

<{POST_SNAPBACK}>

Абе беше пустичко... по късничко беше несъм чакал на светофари много.. Редактирано от trick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Црх-а е 700-750 кила май, а сивика е по-тежък, това си оказва влияние. Между другото сега с турболирания сивик имаш ли вече подобен баланс да сравниме кое колко?! :)

<{POST_SNAPBACK}>

 

Де да беще 750 :D 1160кг мерен на кантар с пълно оборудване ;)

За турболирания имам следния баланс от 10 а като не включвам турбината на всеки светофар отива на 9 :) до сега над 10 не ми е дала :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest R1cerBoy

Sorry за оффтопика, но ти със stock компресия ли караш, защото разхода ти е близък до заводския? Има ли някъде инфо за твоята конверсия, че ми е любопитно какво си правил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

Sorry за оффтопика, но ти със stock компресия ли караш, защото разхода ти е близък до заводския? Има ли някъде инфо за твоята конверсия, че ми е любопитно какво си правил?

<{POST_SNAPBACK}>

Долкото знам си е stock, само дето има и чип. Незнам иначе да е пипана нещо, аз и от скоро я имам де та несъм много сигурен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest R1cerBoy

Sorry за оффтопика, но ти със stock компресия ли караш, защото разхода ти е близък до заводския? Има ли някъде инфо за твоята конверсия, че ми е любопитно какво си правил?

<{POST_SNAPBACK}>

Долкото знам си е stock, само дето има и чип. Незнам иначе да е пипана нещо, аз и от скоро я имам де та несъм много сигурен...

<{POST_SNAPBACK}>

Човека е присадил турбо така че работата е доста дебела и ако това не е "пипане" здраве му кажи :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

Няма турбо... някъв заухав чип за 10тина кончера ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest R1cerBoy

имам в предвид колегата V-tec ... сори, че не съм се доизяснил :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest trick

имам в предвид колегата V-tec ... сори, че не съм се доизяснил  :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

А.. е мислех че за мойта говориш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Sorry за оффтопика, но ти със stock компресия ли караш, защото разхода ти е близък до заводския? Има ли някъде инфо за твоята конверсия, че ми е любопитно какво си правил?

<{POST_SNAPBACK}>

За сега е сток 9,2:1 след исвестно време ще я свала на 9 или 8,5 не съм решил още :D за разхода си зависи и доста други неща таблица за гориво и т.н но от това което е в момента съм повече от доволен :D Инфо няма нищо не е писано за сега може да пусна една тема скоро ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest triegger

:D Инфо няма нищо не е писано за сега може да пусна една тема скоро :D.

<{POST_SNAPBACK}>

 

Ми хайде де за кога чакаш.Има много любопитковци които искаме да разбереме нещо повече за турбо при хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 8100rpm
Отговорено (Редактирано)

13/100 ми харчи с климатик и я карам само до дупка градско :unsure:ЕК4

Редактирано от 8100rpm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...