Jump to content
Sastre

Въпрос за Honda Civic Coupe 6 Generation

Recommended Posts

Въпросът ми е какво означават EJ6/7/8 / EM1 при Honda Civic Coupe шеста генерация ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trims and Equipment (US)Coupe: Trims available in the coupe body style were the EJ6 (US DX, Canadian DX and DX-V), EJ7 (US HX), EJ8 (US EX, Canadian Si) and EM1 (only 1999 and 2000; US Si, Canadian SiR).Нищо не ми говори това. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си сервизното ръководство (~ 70MB) и там ще можеш да видиш разбивка детайлно по години и модели:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение[/url]

 

 

Изглежда объркано. EJ6 може да бъде купе, хетчбек, и седан (с различни нива на оборудване и различни двигатели). EJ8 е същата бъркотия, като май само за EM1 има някаква еднозначност - купе с двигател B16A2, произвеждано 1999-2000. :)

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EJ8 е D16Y8,а ЕМ1 ти е B16A2,за EJ6/7 не съм сигурен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже не мога да си редактирам вече мнението, да си го поправя с това. След като разгледах внимателно ръководството, се оказа, че EJ6 наистина може да бъде купе, седан или хетчбек (с различни нива на оборудване), но при всички случаи двигателят му е само един - D16Y7. Същото важи и за EJ8, където двигателят пък е D16Y8. За EM1 съм познал - само купе, и само с B16A2 (Si в САЩ, и SiR в Канада; еквивалентът на Type R за тамошният пазар, доколкото съм запознат, защото май там Type R не се предлага директно). Освен това има и EJ7 с двигател D16Y5, който май е фабрично на метан (sand0 да каже :)).ПП wink ме е изпреварил с няколко минути. :)

Редактирано от user
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за адекватните отговори! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...