Jump to content
Guest p0nka7a

Делко на Д15Б2

Recommended Posts

Guest p0nka7a

Здр. колеги аз от савсем скоро сам ви колега и именно за това искам да ви споделя 1 проблем , надявам се по компетентните колеги да ми помогнат. Преди няколко дена като запалих колата сутринта и се чу странно престъргване в делкото.Свалих го и го превартях няколко пъти на ръка и се усещташе задиране.Махнах палеца(с 300 зора) после капачето и стигнах до 1 лагерче и до там! Повече неможах да го доразглобя.Лъфт нямаше доста добре изглеждаше и му капнах малко масло , сглобих го и го монтирах пак и вече 1000 Км нищо му няма? Вапроса ми е тази ос и това лагерче сменят ли се?Каква цена са?И каква е таината на изваждането им?И възможно ли е от тази повреда ми падат уборотите от време на време?Благодаря предварително. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Сменя се само лагера, избива се от оста. Но не е лошо да отидеш при спецялист....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

Сменяй лагера бързо, бързо, че кат се сетя кво става в делкото, и тръпки ме побиват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ov4iKon

К'ви пари е това лагерче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

К'ви пари е това лагерче?

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам точно :) , но някои колега го предлагаше. вижте в търсачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

аз, но замина.....Има начин да се нагоди друг лагер за там, но се припилва на струг леко от едната страна. За това съветвам да се обърне колегата към знаещ за какво става въпрос или да си купи точно такъв лагер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Очаквай проблеми при разглобяването на делкото... има една кръгла плочка ( от долната страна на която е лагера). Тази плочка в много случаи е хваната с болтове които не се развиват (или се късат защото са лепени)При всички случаи си бележи как стои плочката спрямо корпуса преди да я махнеш ( защо ли? защото плочката се върти и болтовете я застопоряват... да не питаш после защо ми светва чека а няма код за грешка и чат пат излизат нелогични кодове) Голяма е гадост и идва точно от неправилно позиционирана плочка :)Лагера е някакъв странен размер, но с малко късмет и лагерче за 2лв върши перфектна работа. Ако не, някой ще трябва да ти престърже лагера или оста.Действай че каква салата става... не искаш да знаеш. как исжлеждат сензорите с намагнитено прахообразно състояние :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest p0nka7a

Първо Благодаря за съветите!Проблемът е такъв че обикалях каде ли не и неможах да намеря такова лагерче (става дума за гр.Бургас) - магазини за авто части , морги , железарии - но неможах да намеря :D . Останаха ми 2 варианта - цяло делко 2-ра (270лв) ръка или чисто ново (което го изкл. като вариант защото е към 500 лв) а става дума за 1 шибано лагерче.Въпросът ми е след това смазване на въпросният лагер давате ли му живот или рано или късно пак ще почне да задира? :) П.П. Ако може някои да ми обясни как става избиването на лагерчето,защото аз самата ос неможах да искарам,а нямам доверие на маистори.Благодаря за отговорите още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Не си търсил на правилното място... отиди в магазин за ЛАГЕРИ... а не за авто части.

Оста се сваля заедно с голямата кръгла плочка.... След това като обърнеш плочката ще видиш че има една ламаринка с 3 винтчета която държи лагерчето.

 

Не мисли че като го смажеш и е ОК... лагера вече е заминал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

Не мож съживи мъртвец. Но по някой път стават и чудеса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest p0nka7a

А възможно ли е преблемът с оборотите да е именно от това лагерче?(падат от време на време)?!?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

по-скоро НЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...