Jump to content
ubahob-0102

Въпроси за окачване и джанти за Сивик 5та ген

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Така взех си един сивик 5та гер 90к.с хетч и искам да сложа джантите които ми останаха от старата кола, но те са 4х108 ЕТ42 7Ж, но видях един колега от друг форум които продава преходни фланци 108>110: дебелината им е 20мм, вътрешният диаметър е 58мм, а външния 67ммвъпроса ми е дали тези джанти с тези фланци, ще паснат на сивика?Също така искам да сваля с около 30-40мм колата надолу, интересуваме какви да си взема на коя марка или нещо втора употреба около 100тина лв оригинални но от друга серия на сивик които са спортни но и да станат за моята кола.Искам да попитам също така дали от 90к.с мотор, мога да искарам горе долу сносен звук, като от старата кола имам генерация на Ф70 с огънати тръби + спортно гърне от ФК, много добро.Мисля да сложа и един спортен филтър, дали ще е достатъчно да искара сносен звук ?

Редактирано от ubahob-0102

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое мнение неангажиращо несе занимавай с глупости от рода на фланци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мое мнение неангажиращо несе занимавай с глупости от рода на фланци

Колега и аз така смятам, но джантите са чисто нови, не са карани в България изобщо, поръчах си ги от Англия за доста пари, защото са като нови и не можах да си ги сложа на старата кола, защото ме блъснаха брутално и колата отиде на тотал. И искам да ги вкарам в употреба, а джантите са 4х108 и много трудно, ще се продадат.И затова ако някой разбира, нека да ми отговори апък аз, ще си преценя. Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мое мнение неангажиращо несе занимавай с глупости от рода на фланци

Колега и аз така смятам, но джантите са чисто нови, не са карани в България изобщо, поръчах си ги от Англия за доста пари, защото са като нови и не можах да си ги сложа на старата кола, защото ме блъснаха брутално и колата отиде на тотал. И искам да ги вкарам в употреба, а джантите са 4х108 и много трудно, ще се продадат.И затова ако някой разбира, нека да ми отговори апък аз, ще си преценя.
Забравих да спомена, че джантите са 17ки :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. междуболтовото на Сивика е 4х100...не знам каква ти е идеята да слагаш преходни фланци 108>110 :unsure: 2. ако искаш да я свалиш си търси пружини на старо, но гледай да са маркови..нещо от рода на Айбах или Апекси и тн. Не си вземаи такива които не знаеш какви са. Внимавай и да не са много твърди защото ще се озовеш в лагерна количка.3. джанти 17-ки на кола 90кс просто ще я заковеш на място, да не говорим че качват и разхода....освен това ако я свалиш може и да не ги събереш отпред и тогава да се наложи да търсиш дистанциращи фланци :) Общо взето зависи много с какво ЕТ са джантите(42ЕТ на твойте е ок).4. на този мотор конусен филтър е добра идея, за да докарва малко повече въздух и да промени звука на колата, но изпускателна генерация на ф70 е много голяма според мен. Колегите слагат с такова ф на турбо коли. Това което съм чел за генерациите е, че са този мотор 2-2.25" инча е добре (говорим за стоков мотор) Независимо какво ти говорят за генерациите при тях прнципа на Мечо Пух: колкото повече, толкова повече---> не важи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. междуболтовото на Сивика е 4х100...не знам каква ти е идеята да слагаш преходни фланци 108>110 :unsure: 2. ако искаш да я свалиш си търси пружини на старо, но гледай да са маркови..нещо от рода на Айбах или Апекси и тн. Не си вземаи такива които не знаеш какви са. Внимавай и да не са много твърди защото ще се озовеш в лагерна количка.3. джанти 17-ки на кола 90кс просто ще я заковеш на място, да не говорим че качват и разхода....освен това ако я свалиш може и да не ги събереш отпред и тогава да се наложи да търсиш дистанциращи фланци :) Общо взето зависи много с какво ЕТ са джантите(42ЕТ на твойте е ок).4. на този мотор конусен филтър е добра идея, за да докарва малко повече въздух и да промени звука на колата, но изпускателна генерация на ф70 е много голяма според мен. Колегите слагат с такова ф на турбо коли. Това което съм чел за генерациите е, че са този мотор 2-2.25" инча е добре (говорим за стоков мотор) Независимо какво ти говорят за генерациите при тях прнципа на Мечо Пух: колкото повече, толкова повече---> не важи :)

Колега по погрешка съм написал, за 110, исках да напиша 100. Тези фланци са също и дистанционни с 20мм както бях написал и така и не получих отговор на въпроса ми, ще могат ли да станат тези джанти с тези фланци на тази кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic-a е с 56,1 централен отвор, така че би трябвало да влизат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic-a е с 56,1 централен отвор, така че би трябвало да влизат

А дали няма да опират някаде и ет-то ще стане около 22 няма лида е малко :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...