Jump to content
TaNo

разглобяване на предни кори и стъкла на сивик 6 ген.

Recommended Posts

Здравейте колеги! Неска реших да се позанимавам малко с колата да затъмна предните прозорци и понеже търсих информация и не намерих, реших да пусна следната тема и да обесна как се свалят корите и как се измъква прозореца.. да олесна други колеги които имат нужда от помощ ;)

 

Тука съм отбелязъл с червено къде са болтовете и какво трябва да се разглоби да може да се измакни кората..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Тука се отвиват болтовете на тонколоната измаква се тя и останалите 3 болта също се отвиват..

и след като всичко е отвито кората се държи на щипки, от долната страна дърпате към вас да се откачат и после цялата кора се дърпа нагоре

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Стъклоно се сваля сато се отвият двете гайки докато е свалено доло и се измъква на горе..

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

И една снимка на крайния резолтат как стана стъклото с фолиото

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка да видим и на колата как стои, иначе може и без да се равиват болтчетата на тонколонката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре свършена работа и евала за снимковия материал,но е възможно да имаш проблеми с КАТ за затъмнените предни стъкла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Знам, че ще имам проблеми ама сега лятото така или иначе карам със свалени джамове пък и те са леко затъмнени надявам се от сланцето да осветлеят още. А в крайна сметка ако удара на камък ще го отлепям

Редактирано от TaNo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да те поздравя, и аз трябва да го направя това :) Това което съм чел по закони и наредби, можеш да затъмниш задните странични до 100% предните до 25% или 50%, не помня кое от двете задния можеше колкоро предните странични и предния джам до 15%.Ще потърся тия дни да ти напиша точно колко бяха по наредбите.И ако можеш звънни в ТИАТ или ТЕХНОТЕСТ и питаи до колко може и колко ще ти струва официално одобррение така ще натриваш на куките носовете ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако можеш звънни в ТИАТ или ТЕХНОТЕСТ и питаи до колко може и колко ще ти струва официално одобррение така ще натриваш на куките носовете ;)

яя разясни малко какво е това :rolleyes: някви фирма ли са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, преди доста години ТИАТ беше държавна инспекция а сега е частно. Намира се в Шумен, а ТЕХНОТЕСТ е в София.И двете фирми се занимав точно с удобрението на направени по превозните стредства промени. Каквата и промяна да направиш по колата си по принцип трябва да минеш през тях, те да я удобрят и след това в КАТ за смяна на талона най вероятно. Примерно ако си смениш мотора и искаш да е по законния начин трява да минеш да ти го удобрят и после в КАТ. Всички наредби ги има в сайта на Изпълнителна агенция Автомобилна администрация http://www.rta.government.bg/n_uredba.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година две от "Технотест" ми казаха, че за затъмнени стъкла с фолио не дават разрешително. Ако ще и 0,5% да е.

 

п.п. Колега покажи как изглежда колата с тъмните стъкла :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неска утре ще е снимам и ще пусна снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...