Jump to content
no1else

Амортисьори КОНИ

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже амортисьорите ми са заминали започнах да се оглеждам за нови. Спрях се на жълто КОНИ. Съответно намерих сайта на фирма Руди96 и видях, че цените за преден амортисьор за 5ген са 185лв с ДДС, а за заден 197лв с ДДС бройката. До тук добре :) Реших да се разровя из нета и да потърся друг вариант да си закупя съответните амортисьори (80411152 и 80411153). Намерих ги на няколко европейски сайта и на няколко немски, и какво беше учудването ми когато видях че същите амортисьори в Германия и навсякъде из Европа струват по приблизително 250лв бройката. Какво ви е мнението за КОНИ закупено от Руди96 и къде според вас е уловката ? Не вярвам нещо да се продава с около 30% по евтино в Бг сравнено със страната производител, особено като се вземат в предвид печалбарските наклонности на нашенските търговци. Винаги когато искам да си закупя нещо проверявам първо цената му от производителя и после на други места. Наскоро се сблъсках с подобен феномен за цената на конусни филтри на Апекси....на сайта им за по 160$ бройката, а в ибей започват от 70$ бройката, но за местоположение на продавача излиза Тайван или Малайзия или нещо от сорта. Да речем че за филтрите тези на половин цена за менте, но как си обеснявате вие тези цени на Кони в Бг ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Руди 96 е готина фирма по принцип,но Кони имат два завода.Единия е в Румъния и май качеството на амортесьорите идващи от там е доста по-ниско от това на традиционното Кони.Ако не се лъжа оригинално идват от Холандия.Отделно,тия жълтите са доста твърди,нали знаеш?Толкова твърди,че могат да ти сгънат тавана ако ги надървиш достатъчно.Що не вземеш червени,доста по-приятни са?Возих се на Дел Сол с червено кони и 17-ки джанти и беше доста приятно.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с червено КОНИ с червени пружини и е екстра стабилна е и пломбите все още са си на зъбите ми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам скоро си взех жълто Кони. Как точно се регулират? На какъв принцип работят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам скоро си взех жълто Кони. Как точно се регулират? На какъв принцип работят?

Едните се регулират отгоре в стеблото има една врътка която се върти ... другия варянт е като се свият напълно и тогава се върти цялото стебло ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 години карам със жълто Кони и пломбите ми още си стоят. Зимата слагам на по лек режим, но лятото максимално ги стягам. Поръчал съм си от Руди96 да видим дали ще има разлика от Германия или от България. В сайта на Кони си пише, че Руди е официален дистрибутор, така че не мисля че ще има проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че вадя тая тема от 2011,но и на мен ми предстой покупка на жълто кони от руди96 и ми е интересно друг пазарувал ли е от там?И ако случайно някой е чувал да се продават по-евтино някъде другаде? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два месеца си поръчах от Руди96 кони жълто. Всичко мина добре. Изпълниха поръчката за около 2,5 седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че амортесьорите при Руди96 са ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм закупил два комплекта жълто кони от Руди 96 и за сега няма проблем. Единия комплект е на 1г. а другия на 7месеца. На амортисьорите пише че са произведени в Холандия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги а какъв е кодът на червеното кони за сивик 96-00 и дали ги имат в руди96?

Редактирано от dimo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с червено кони - предни - вече 8-ма година -

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги как е возията с жълто кони, толкова ли е твърда? Исках червени, но в Руди 96 нямали. Оранжевите какви са? Казаха че имат само от тях. Като гледам и в сайта на кони за хонда сивик има два вида от жълтите и оранжевите?

Редактирано от dimo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Аз карам с жълто и пружини от Вти само отзад. Максимално отпуснати вози като лимозина,но навъртя ли ги верно ще скъсат заварките:-) ,за това ги карам на 1/2 от това което могат,препоръчвам ги горещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...