Jump to content
Maco

Проблем със запалване (ел проблем)

Recommended Posts

Така, това ми е първото мнение във форума и за съжаление става дума за проблем. На кратко казано днес се вкарах в голям филм, колата ми не пали и свети датчика за имобилайзъра (един зелен ключ) за който в упътването пише че свети когато колата не разпознава ключа. Въпросният ключ съм сигурен че работи и проблема е някъде другаде, резервния ключ дава същия проблем.Проблемът се появи когато направих опит да сменя поленовия филтър (зад жабката) което ми се стори много лесна операция и съм сигурен че не съм закачил някой кабел или нещо такова...но все пак явно съм прецакал нещо.Другото което забелязах е че има доста проблеми по таблото, примерно от както спря да пали колата, парното и радиото не могат да работят едновременно....също така ако натисна копчето за подгряване на огледалата и задното стъкло всичко започва да мига и колата постоянно се рестартира (разните датчици които светят и мигат при завъртане на ключа се ресетват...все едно тока постоянно спира и идва). Накрая се отказах да си "играя" за да не повредя нещо окончателно. Искам да поясня че ток има, всички лампи светят, алармата (фабрична) си работи. Проблемите идват когато пусна парното или се опитам да запаля. Най-вероятната причина за проблема е анти-радарът който е включен някъде към системата това е единственото нещо което е било пипано допълнително по колата (лизинговата къща е имала такова изискване всичките и коли да са с антирадари). Колата е Сивик Седан 2007. Всъщност може би темата не е за този раздел и моля да бъде преместена ако модератора прецени...защото аз се съмнявам някой дистанционно да ми каже някаква магия с която да оправя проблема. Всъщност въпросът ми е, дали имате представа за сервиз в София който може да прати човек на място (не знам дали изобщо има такава услуга, но да питам все пак) който може да диагностицира проблема и евентуално отстрани на място (ако е възможно). Ако не се сещате за сервиз или майстор който да предлага подобна услуга може ли да ми препоръчате сервиз в който мога да закарам колата с пътна помощ ? Да се обадя ли на Омбре утре, той занимава ли се с подобни неща ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е ЕЦУ-то да ти дава някъкви грешки. Ама пък това където го обясняваш... тя колата се е пощурила нещо. Слушал съм добри мнения за юби-ко относно подобни проблеми. Да поясня... не те пращам никъде просто казвам какво съм чел и понеже си нов и добре дошъл тук. Прегледаи раздела "Сервизи,магазини и цени"

П. Браво доста добре обяснен проблем само дето не ми стигат знанията да съм по конкретен. Успех и поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...