Jump to content
Guest lookcho

d16z2

Recommended Posts

Guest lookcho

кажете тоя двигател как е и къде мога да намеря динамометрични графики ... конкретно за въртящ момент ... дали въобще има такова нещо в нета ? и ако няма поне кажете нещо за двигателястава дума за кончерто : sahhwywmpad213485 П.П. тоя номер декодера не го хвана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

кажете тоя двигател как е и къде мога да намеря динамометрични графики ... конкретно за въртящ момент ... дали въобще има такова нещо в нета ? и ако няма поне кажете нещо за двигателя

 

става дума за кончерто : sahhwywmpad213485

 

П.П. тоя номер декодера не го хвана

<{POST_SNAPBACK}>

аз съм с Д16з2 - кажи кво те интересува?

има и тема по въпроса

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=2527

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

темата съм я разгледал , но там пише че d16z2 е едновалов ,а този които сега купувам е двувалов , та ме интересува кой греши , и как се държи тоя двигател ,здрав ли е и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а какъв е шанса да говориш за д16з5 а не з2? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

ами единствения VIN декодер който хвана номера на колата ми каза че е Z2 и аз затова питам ... иначе е 16 клапана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

ами единствения VIN декодер който хвана номера на колата ми каза че е Z2 и аз затова питам ... иначе е 16 клапана

<{POST_SNAPBACK}>

дай снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

това че е с 16 клапана не означава че е с 2 вала. Повечето сме с 1 вал+вретено, на което са прикачени още 8 клапана :spoko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

това няма ли да е v-tec дето говориш за него ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

това няма ли да е v-tec дето говориш за него ?

<{POST_SNAPBACK}>

aбре каде си видял кончерто VTEC? :spoko: що задаваш странни въпроси? :dj:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

аз не мисля ,че Maina 6th gen говори за кончерто ,ама все-пак съм благодарен и за тоя изчерпателен отговор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

погледни си номера на двигателя или ни дай снимка... а за това 1 или 2 разпределителни вала, явно не си много по тия работи, но ако погледнеш двигателя и свещите са по средата на капака на клапаните значи си с 2 вала.... но дай една снимка и всичко ще е много по-лесно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho
Отговорено (Редактирано)

вярно е не съм много по тия работи ..тая ще ми е първата хонда и затова питам ,а получавам само някви заяждания ... снимки след утре защото тогава ще я плащам и незнам дали свещите са посредата на капака ,но силиконовите кабели там свършват :) само дето според списъка такова кончерто няма ,ама това нищо не значи ,то според catalog.auto.ru кончерто са с барабани отзад ,а тая е с дискове

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

това за дисковете говори добре за двигателя.само провети всмукателния колектор да НЕ прилича на карбуратор... ако е така, това е д15б2а номера на двигателя го пише на самия блок, като гледаш отпред, в ляво от изпускателните тръби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho
Отговорено (Редактирано)

ами не знам ...кутията на фитъра е правоъгилна , филтъра е плосък , ако това ти говори нещо

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

дай снимки, и номера на двигателя!това за филтъра не е много информативно, все едно да кажеш, че има 4 колела и са кръгли ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen
http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4429.htmlето това кончерто го дават с 2 вала, но отзад с барабани. Възможно е някой фен да си е слагал дисковете :D Чети данните, вероятно този ще е модела :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest joro_bul

и моето Кончерто е с диск отзад и D16Z2 - едновалов - 16v -113 коня, може да са сменяли мотора и за това да не го хваща vin-a :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

z2 100% ,ама кефи ...взех я най-накрая :) айде да ми е честито ...снимки утре че сега е на паркинг .а днес нямаше кога да направятая тема вече май не е за тука ,айде някой да я затвори :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Да ти е честита.Моята също е D16Z2, 16 клапана, 1 вал, дискове отзад и т.н. почти всички екстри.Тия на руската страница малко ментят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата е древна и вдигането й е вид некрофилия, но дойде ре да отговоря на тоя пост :D

aбре каде си видял кончерто VTEC? :rolleyes: що задаваш странни въпроси? :P

Виждал съм ;)П.П. Новите потребители могат да почерпят от глупоста ми в ранните етапи от членството ми във форума :P Искам да изкажа искрената си благорадност към 1net и johnyboy и към johnyboy и 1net ( да не се обидят кой е първи , кой втори ) :P за свършената работа и това което предстои да бъде свършено ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще и бодваш главицата ли!!?дойде ли времето вече....!успех и да се похвалиш после! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам,ай ЧЕСТИТО тогава!трябва да черпиш :rolleyes: ами,с газовото,какво стана....!!!?махна ли го или си е там още?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах плочката и свалик 2.5 секунди 0-100 :rolleyes: сега се налага да слагам инжекция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газов инжекцион :rolleyes: Това газолюбието и то е нелечимо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахъ :rolleyes: икономията-майка на мизерията :D знайм го Илийката! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...