Jump to content
KONI

Джанти за Прелюд-колко голямо ЕТ(40-42-45)могат да са джантите

Recommended Posts

Здравейте колегиколко голямо ЕТ(40-42-45)могат да са джантитекоито ще станат без да има проблеми става въпрос за 16-ки.За прелюд 4г.Намерих едни 16-ки но с ЕТ 45 и ме съмнява че ще опиратнякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да опират колега, фабричното ЕТ е толкова някъде, въпроса е по-скоро колко ще са широки джантите, мисля че до 8j с офсет +35 не би имал проблеми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да опират колега, фабричното ЕТ е толкова някъде, въпроса е по-скоро колко ще са широки джантите, мисля че до 8j с офсет +35 не би имал проблеми ;)

джантите са 7J и с това ЕТ ще са много прибрани според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16x7J ET45 не само, че няма да опират, ако си със стоково окачване, ами ще станат и за снижено. Но и гумите трябва да съобразиш- 205\50.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16x7J ET45 не само, че няма да опират, ако си със стоково окачване, ами ще станат и за снижено. Но и гумите трябва да съобразиш- 205\50.

със стоково окачване съм но гумите искам да са на 55 понече с тези пътища няма да ги видя прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

16x7J ET45 не само, че няма да опират, ако си със стоково окачване, ами ще станат и за снижено. Но и гумите трябва да съобразиш- 205\50.

със стоково окачване съм но гумите искам да са на 55 понече с тези пътища няма да ги видя прави.
50 височина на 205- ци въобще не е малка, дори за нашите пътища, а с гуми 205\55\16` на стоково окачване ще изглежда като трактор. Избора си е твой :) Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам и друг вариант ЕТ 35 със 7,5j със кои ще изглежда по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имах 4ген. и й сложих точно 205\50\16 7.5J 35ЕТ, на сток окачване. Изглежда добре, на границата на прекаленото изхвърляне на колелата навън. Но гуми 205\50 са малко тесни, джантите ги разпъват повечко и при по-яко каране има усещане за нестабилност в завоите. А общият диаметър, максимално допустим, спрямо заводския 205\55\15` е 205\50\16`. С по-големи гуми ще надхвърлиш размера и освен, че не е по-красиво, колата става по-тромава.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имах 4ген. и й сложих точно 205\50\16 7.5J 35ЕТ, на сток окачване. Изглежда добре, на границата на прекаленото изхвърляне на колелата навън. Но гуми 205\50 са малко тесни, джантите ги разпъват повечко и при по-яко каране има усещане за нестабилност в завоите. А общият диаметър, максимално допустим, спрямо заводския 205\50\15` е 205\50\16`. С по-големи гуми ще надхвърлиш размера и освен, че не е по-красиво, колата става по-тромава.

благодаря колеги за консултациятамисля да заложа на втория вариант.поздрави. Редактирано от KONI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО трябва да са 205/50/16 ! Нестабилността на колегата е било или от марката или от друг проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО трябва да са 205/50/16 ! Нестабилността на колегата е било или от марката или от друг проблем.

Няма да споря, но сигурно не си забелязал, че става дума за 7.5J ,а подходящия размер джанта за 205 гума е 7J, не, че не може да се намъкне всякаква :) В моя случай гумите бяха michelin, напомпени 2.2. При по- здраво каране по завоите гумите тръгват по борда, защото са малко по- разпънати от широката джанта и от там и усещането за лека нестабилност. Така, че препоръчителното е гуми 205\50\16 , но на джанти 7J. Има и таблици с допустими разлики, но да не се впускам в подробности, това което пиша е проверено и на теория и на практика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се ориентираш към 17 цола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със понижаващи пружини е прелюда, дажнтите са 7,5J ЕТ35 с гуми 205/50/16 :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО трябва да са 205/50/16 ! Нестабилността на колегата е било или от марката или от друг проблем.

Няма да споря, но сигурно не си забелязал, че става дума за 7.5J ,а подходящия размер джанта за 205 гума е 7J, не, че не може да се намъкне всякаква :) В моя случай гумите бяха michelin, напомпени 2.2. При по- здраво каране по завоите гумите тръгват по борда, защото са малко по- разпънати от широката джанта и от там и усещането за лека нестабилност. Така, че препоръчителното е гуми 205\50\16 , но на джанти 7J. Има и таблици с допустими разлики, но да не се впускам в подробности, това което пиша е проверено и на теория и на практика.
За "J" си прав, така е. Има си таблица и точно за нея говоря. При този размер трябва да е около 6.5J - 7J. За мен няма по-добра гума от Michelin и съм изненадан, че си изпитал такова чувство. Аз с едни NANKANG карах и не мога да се оплача, та какво ли остава за Michelin. Разбира се, ти може да си ги натоварил много повече. Все пак говоря за "градско" каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...