Jump to content
airbrush

луфт на турбина

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже със точност какъв трябва да луфта между бронзовата втулка която се явява като лагер и вала на турбината? Знам само, че луфта е за мазането! И какъв точния размер на семеринга към топлата част. А защо питам - подариха ми една турбинка Гарет VNT 15 от гоуф 4-ка и имам условия да изработя всяка една част от нея със точност до микрона. Турбината е изпушила от семринга явно и се е поизносила втулката, след празниците ще кача вала на центри за да проверя за бой и ако е наред и имам размерите мога да пробвам да я поправя. Ако някой има размери нека помага моля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, ще пускам инфо какво става, че ми стана доста интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за какво ще я ползваш турбината но да знаеш че не става за бензинов автомобил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма да я слагам, а се хванахме на бас че ще я поправя и ще изкара повече от 200км :) Днес мерих вала няма бой, само едно витло има 0.01 мм бой но то си явно фабрично защото перката има отнеман материал за баланс. Другото което е бронзовата втулка и планката се чудя от фосфорен бронз или от графитен и масления сегмент на топлата част как да го сваля без да го счупя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има един образ който ги прави, така че не е невъзможно.Но точни хлабини не знам.Той шлайфа и износени оси и износен корпус и после прави лагер по размер.Само накрая ги носи в София за баланс ;)Има хора с правени от него турбини на по 20 000 вече.Аз също му с едоверих с моята.

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери от какъв материал се правят втулки за плъзгащи лагери. Но графитен едва ли понеже се използва за втулки които няма мазане и се използва това свойство на графита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...