Jump to content
Mr.OFF

Civic 6g 1.4is

Recommended Posts

Приятел на път с въпросния Сивик .. симптомите по негови обяснения са следните :Усеща се че температурата на двг-то е почти в червеното и спира , отваря капака и вижда че около казанчето за доливане е мокро . Отваря капачката на радиатора и вижда че нема течност . Казва че е чул перката да се включва съвсем за кратко. Светва му и чека . В последствие долива вода и продължава ... при което карайки по нанагорнище , колата почва да загрява , спускайки температурата се нормализира . Чека не свети. Човека се опитва да се добере до некво село до Лом .. и утре да потърси местен майстор за помощ . Та , ако чете някой от Лом моля да пропоръча човек/разбиращ/ , който да погледне ситуацията .Апропо проблема може да е многостранен ... това е ясно ! Може да са куп неща ... моята мисъл и молба са , ако някой разпознава симптомите на подобен проблем ,който е разрешил да драсне 2 реда за насока . Моля само за сериозни постове ... от патили колеги или автомонтъори колеги .Догадките си ги правя и сам , ма дето се вика не мога да лекувам от разстояние, а човека хич го няма технически. Мерси предварително .ПоздравиИво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак "куп неща" не са.Заседнал в затворено положение термостат, спукано съединение, заминала капачка на радиатор или изгоряла гарнитура.Достатъчно сериозно ли е?П.П. Всъщност изпускаш нещо дребно от първоначалната информация и според мен - разковничето е там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем.Смених всичко по охладителната система докато напрая се оказа проблем в капачката на радиатора.Нека да проверят може и термостата да не отваря ;) Ако не е проблема в термостата или капачката на радиатора другото е гарнитъра на главата ;) Нека добре да обезвъздушат системата.Може да окаси перката на радиатора да работи постояно и презноща по хладно да се прибере ,това като въриянт ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно сериозно ли е?

Да.Благодаря ти.

П.П. Всъщност изпускаш нещо дребно от първоначалната информация и според мен - разковничето е там.

... какво точно визираш ?! ... че човека не ми е дал пълно инфо ли ?! fly-boy , благодаря ти и на теб ! Мойте размисли гравитират също около тия проблеми .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостат според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Всъщност изпускаш нещо дребно от първоначалната информация и според мен - разковничето е там.

... какво точно визираш ?! ... че човека не ми е дал пълно инфо ли ?!
Ми, примерно протекла водна помпа, предишно прегряване на колата - нещо от сорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не отжаря термостата как ще загрее водата в радиатора, че и да изчезне(ако е блокирал затворен няма да се върти вода в радиатора и да изфиряса от там). а и после селд доливане термостата явно работи)не както трябва щом загрява нагоре и охлажда надоло в баир), но работи.насочете се към прецакана капачка- при напъване изхвърля водата от там. няма как да се пусне перка на празен радиатор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека не ми е звънял да каже дали е отстранен проблема ... като имам резултат ше драсна 2 реда. Мерси за вниманието.Монка ... нито съм го забравил , нито съм го затрил ... себе си съм изтрил тия месеци от "вестниците".Надявам се и Вие сте добре ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...